Andrzejki w przedszkolu „U LOLKA”

W czwartek, 24 listopada 2016 roku każda grupa naszego przedszkola brała udział w zabawie andrzejkowej.

Dawno, dawno temu w przedostatni dzień listopada, w przeddzień św. Andrzeja wszystkie panny chciały dowiedzieć się, co czeka je  w przyszłości.

„Andrzejki”, to tradycja ludowa pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Andrzejki w naszym przedszkolu obchodziliśmy już po raz drugi. Ten dzień, był dniem radosnych zabaw, w których dzieci mogły poznać zarówno postać Świętego Andrzeja, jak i zwyczaje i tradycje andrzejkowe. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wrzucania grosika do „studni” czy zabaw tanecznych.

Zakończeniem tego dnia był słodki poczęstunek. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Zdjęcia z zabawy.