BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

W orędziu na polach lednickich Jan Paweł II wołał do młodych: „Podnieście głowy. Nie lękajcie się patrzeć w wieczność”, natomiast w Starym Sączu: „Nie lękajcie się być świętymi”.

Czy jednak świętość jest dla ludzi młodych? A może postrzegamy ją jako coś archaicznego i nie na nasze czasy? A jeśli nawet są tacy, którzy uważają ją jako coś atrakcyjnego, to może z ciężki sercem wzdychają: że jest ona nie dla nich, bo tyle, pokus, trudność… Jest czymś nieosiągalnym.

A przecież już dzieci z Arki Noego śpiewały: „Taki duży, taki mały, może świętym być…Taki gruby, taki chudy, może świętym być… Taki ja i taki ty może świętym być…”

W niedzielę 30 października 2016 roku Mszą Świętą o godzinie 1100 rozpoczęliśmy Bal Wszystkich Świętych.

Po zakończonej Eucharystii przeszliśmy do budynku przedszkola, gdzie przywitały nas „Anioły”, czyli nasze panie w anielskich strojach. Nie byłby to BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, gdyby Oni sami na niego nie przybyli. Po krótkim przywitaniu, przedstawieniu „Aniołów” prowadzących, mogliśmy wspólnie obejrzeć prezentację strojów dzieci, które przybyły na bal. Spotkaliśmy się min. z Św. Faustyną, Hiacyntą czy Św. Jerzym.

Wspólną zabawę przy muzyce uświetniały zagadki i konkursy. Można było spotkać Klauna Kamila, który malował dzieciom twarze i obdarowywał je balonowymi zwierzątkami czy kwiatkami.

Na koniec wręczono nagrody – bilety wstępu do Sali zabaw „Tęcza”. Całość zakończył wspólny – słodki poczęstunek.

Uczestnicząc w BALU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH chcieliśmy wszystkim przypomnieć, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych w polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią, przemijaniem i życiem wiecznym a nie strasząca nas świecąca dynia, zombie czy wampiry.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.