Bal wszystkich świętych w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

W sobotę 31 października 2015r. w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. Jana Pawła II w Ełku odbył się bal świętych jako alternatywa dla halloween. Wzięli w nim udział wychowankowie Przedszkola z rodzicami i dzieci z Parafii pw. św. Jana Pawła II. W specjalnie przygotowanej i udekorowanej sali zaroiło się od wielu świętych z różnych epok np. Najświętsza Maryja Panna, św. Faustyna, św. Aniela Salawa, św. Józef, św. Franciszek, św. Jan Paweł II i wielu innych. Jednak najliczniejszą grupę stanowili aniołowie, którzy zainspirowali Dyrektora Przedszkola ks. dra Tadeusz Białousa, by wspólną modlitwą do Anioła Stróża rozpocząć bal. Nawet panie: Edyta, Dorota, Ewa i Monika zasiliły grono aniołów, bawiły się z dziećmi i dbały o uatrakcyjnienie imprezy. Prowadziły różnorodne zabawy, konkursy i tańce. Był też czas na słodkie co nieco przygotowane przez rodziców i pracowników Przedszkola. Na chwilę wytchnienia po tańcach zorganizowano kącik plastyczny, gdzie można było pokolorować postacie świętych i zabrać je do domu na pamiątkę.

Bal świętych nie mógł obejść się bez piosenki z repertuaru Arki Noego „Święty uśmiechnięty” , która oprócz dzieci do tańca porwała rodziców. Był to świetny czas na lepsze poznanie, wspólne tworzenie polskiej tradycji obchodzenia Uroczystości Wszystkich Świętych w naszym Przedszkolu i w Parafii, a także na promowanie świętości.

Patron Przedszkola, Parafii i Ełku mówił: „Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot”.

Maria Chaberek i Edyta Wielgat