Bal Wszystkich Świętych w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku

W sobotę 31 października w godz. 10:00 – 13:00 – Bal Wszystkich Świętych w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku.

W naszej Ojczyźnie, w mieście i na osiedlu w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych panuje moda na halloween. Czy my, Polacy, zakorzenieni w tradycji i kulturze chrześcijańskiej musimy to akceptować? Czy w październikowy wieczór chcemy oglądać dzieci w przebraniach z koszmarów, proszących cukierków? Wielu z nas mówi, że to świetna zabawa, inni są oburzeni, a jeszcze innym to nie przeszkadza lub nie mają czasu o tym myśleć.

Pragniemy przypomnieć, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych w polskiej tradycji to czas zadumy i refleksji nad śmiercią, przemijaniem i życiem wiecznym. Czy wolimy, by naszym dzieciom temat wieczności i śmierci kojarzył się z świecącą dynią, zombie i wampirami? „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść” – ostrzega św. Paweł.

Pamiętajmy, gdy przyjdzie chwila śmierci kogoś z rodziny …. Jak w dziecięcym sercu obudzić nadzieję na spotkanie z ukochaną osobą w niebie, jeśli w jego umyśle tkwi budzący lęk obraz zombie?

Proponujemy chrześcijańską alternatywę do halloween i zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w sobotę 31 października w godz. 10:00 – 13:00 w Przedszkolu „U Lolka”. Zapraszamy szczególnie wychowanków Przedszkola i wszystkie chętne dzieci z wieku 2 – 9 lat. Warunkiem udziału w balu jest strój wybranego świętego lub charakterystyczny przedmiot, którego dany święty używał. Rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków też serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie.

Chętne osoby do wspólnej zabawy prosimy o zgłoszenia do wychowawczyń w Przedszkolu, a dzieci szkolne do pań katechetek.

ZAPRASZAMY!!!!

Proboszcz – ks. dr Tadeusz Białous i Rada Pedagogiczna Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka”