Dzień Flagi w Przedszkolu

Dzień Flagi w Przedszkolu

„Naród, który traci pamięć
jest narodem bez przyszłości”.
Jan Paweł II

2 maja – w „Dniu Flagi” – w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć uczennicę ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ełckiej z klasy VI A – Karolinę Kowalewską, która przedstawiła przedszkolakom wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

Celem wizyty było wzbudzenie zainteresowania dzieci historią Polski, a także rozwijanie ich poczucia przynależności narodowej. Odtworzone zostały dawne dzieje państwa polskiego. Poruszyliśmy także temat symboli narodowych.

Poprzez tego typu zorganizowane spotkania, staramy się w naszym przedszkolu już od najmłodszych lat wzbudzać przywiązanie do Ojczyzny oraz pogłębiać patriotyzm.

Dziękujemy Karolinie za tak piękny opis historyczny. Zdjęcia z wizyty.

Edyta Wielgat