W dzień Świętego Walentego

14.02.2017r. w Dniu Zakochanych nasze przedszkole odwiedzili żołnierze z Jednostki Wojskowej 1460 w Orzyszu. Wizyta była wyjątkowa, ponieważ nasi goście na co dzień pracują w 12 Patrolu Rozminowania.

Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o pracy żołnierza sapera oraz o czyhających niebezpieczeństwach. Żołnierze przywieźli ze sobą wiele sprzętów saperskich do demonstracji, m.in.: urządzenie do poszukiwania metalu pod ziemią. Nasi wychowankowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz film przygotowany przez saperów.

Całe spotkanie poprowadził zastępca Dowódcy, który zadawał dzieciom pytania a dobre odpowiedzi nagradzał pamiątkowymi dyplomami Małego Sapera. Okazało się, że przedszkolaki wiedzą bardzo dużo, m.in. to, że nie wolno wyciągać z ziemi lub lasu podejrzanych rzeczy. Dzieci dowiedziały się, co robić w razie odnalezienia takiego przedmiotu, a także przypomniały sobie numery alarmowe do podstawowych służb ratunkowych.

Na koniec wspaniałej wizyty mogliśmy obejrzeć prawdziwe wozy saperskie, ich wnętrze oraz wyposażenie. Na pożegnanie żołnierze uruchomili sygnały świetlne oraz dźwiękowe i przy gromkich brawach powrócili do jednostki. – zdjęcia z wizyty w naszej galerii.

Agata Papież