DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU ”U LOLKA” W EŁKU

Dzieci z przedszkola „ U LOLKA” dołączyli do akcji „Dzień Ziemi”, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Na terenie naszego przedszkola, w każdej z grup, odbyło się wiele ciekawych zajęć edukacyjnych dotyczących tego, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę, min. segregacja śmieci, oszczędzanie wody i prądu, sadzenie nowych roślin, itp.

Aby uczcić ten dzień, przedszkolaki wraz ze swoimi paniami, zaopatrzeni w worki i rękawice, postanowiły posprzątać nasze miasto, gdyż po długiej zimie w wielu miejscach znajdowało się sporo śmieci. Uporządkowały teren w pobliżu naszego przedszkola i sąsiadującego z nim osiedla. Nie mogliśmy się  wszyscy nadziwić, że śmieci jest tak dużo.

Razem postanowiliśmy, że przez cały rok będziemy bacznie zwracać uwagę na to, czy nasi rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy naszego miasta wystarczająco dbają o porządek.

Pragniemy, aby za rok w Dniu Ziemi było w Ełku mniej śmieci.

Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Dzieci zostały uwrażliwione na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrążone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody.

Zdjęcia w naszej galerii.

Kamila Dzierżyk, Edyta Wielgat, Ewa Podgórska.