FESTYN RODZINNY 2017

FESTYN RODZINNY 2017

FESTYN RODZINNY NA JEZIORNEJ

„RODZINA RAZEM” 2017

Katolickie Przedszkole „U Lolka”

 

W niedzielę 28 maja 2017 r. po raz drugi zorganizowaliśmy festyn rodzinny „Rodzina Razem” w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny. Uroczystość ponownie została objęta patronatem prezydenta miasta Ełk – pana Tomasza Andrukiewicza oraz starosty powiatu ełckiego – pana Marka Chojnowskiego. Patronat medialny objęło Radio 5. Do akcji dołączyło się grono sympatyków rodziny oraz dobrej zabawy. Nieocenioną pomoc nieśli Wolontariusze z Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia w Ełku oraz harcerze i osoby przynależące do przyjaciół parafii Św. Jana Pawła II w Ełku.

Uczestnikami imprezy byli między innymi zaproszeni goście, nauczyciele, wychowankowie Katolickiego Przedszkola „U Lolka”, ich rodziny oraz mieszkańcy miasta.

Celem festynu było kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu wspólnie
z rodziną, zacieśnianie więzi emocjonalnej między jej członkami oraz integracja środowiska lokalnego.

Festyn rozpoczął się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kamińskiego. Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzili się na placu przedszkolnym, gdzie oficjalnie imprezę rozpoczęła wicedyrektor przedszkola – pani Dorota Lagiera. Całość prowadziły nauczycielki Katolickiego Przedszkola „U Lolka” – pani Edyta Wielgat i pani Agnieszka Godlewska wraz z Marcinem Brodowskim, członkiem zespołu muzycznego Technix.

Organizatorzy zadbali, aby cały program festynu był bogaty i interesujący.  Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Specjalnie na tę okazję przygotowano liczne atrakcje. Ciekawe występy i pokazy zapewnili: Ratownictwo Medyczne z PWSZ
w Suwałkach – panowie opisali szczegółowo pracę ratownika medycznego. Mogliśmy obejrzeć niezbędny sprzęt służący do ratowania życia i może nawet przez chwilę poczuć się jak ratownik. Policja – policjanci odwiedzili nas, aby ponownie przybliżyć dzieciom  zagadnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz tajniki odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. Straż Miejska – zaprosiła najmłodszych do tego, aby dowiedzieli się czym zajmuje się Strażnik Miejski. Odpowiedzieli również na pytania dotyczące obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu. Straż Pożarna – Strażacy zapewnili nam wiele atrakcji. Chętni, mogli obejrzeć wnętrze wozu strażackiego, umundurowanie strażaka oraz dowiedzieć się więcej o tym zawodzie.

W programie festynu nie mogło zabraknąć występów: Klubu Motocyklowego MOTO STRAS Szczuczyn, Old School Dance, Szkoły muzycznej, młodych sportowców Judo z trenerką Małgorzatą Skierczyńską, pokazu zumby z p. Magdaleną Piekarską, tańca dzieci uczestniczących w zajęciach „Małej Akademii Tańca” pod przewodnictwem instruktorki
p. Moniki Wielgat, Sygnalistów – p. Mateusza Niedźwieckiego oraz p. Piotra Mierzejewskiego oraz młodych talentów wokalnych.

Pracownicy przedszkola zapewnili możliwość zabawy w licznych kącikach, w których można było sprawdzić swoje siły w proponowanych konkurencjach, odkryć własne talenty czy dać się po prostu upiększyć. Uczestnicy festynu mogli odwiedzić: „Salon piękności” – skąd można było wyjść z nową fryzurą, pomalowanymi paznokciami czy twarzą. „Kącik wodny”  – gdzie czekały na dzieci  zabawy z wodą i puszczanie baniek. „Wioskę  Dziecięcą” – w której dzieci miały super zabawę. Mogły poczuć się jak w gospodarstwie, w którym świetnie sobie radziły. „Kącik malucha” – gdzie najmłodsi mogli kolorować. Dużą atrakcją był również dmuchany zamek i plac zabaw. Chętni mogli poczuć wiatr we włosach jeżdżąc quadem, inni  biorąc udział w konkursach. Nagrody i upominki zostały ufundowane przez: Sala Zabaw Tropico, Pizzeria For You, Hurtowania zabawek „Kajo”, Sala zabaw „Tęcza”, Ełckie Centrum Kultury, Zakład Cukierniczy „Michał”, Przedszkole Katolickie „U Lolka”.

Każdy łasuch uczestniczący w zabawie również znalazł dla siebie miejsce. W kąciku kulinarnym  były serwowane pyszności przygotowane przez – rodziców i bliskich dzieci naszego przedszkola, p. Nikodema Kemicer, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Różę Różańcową Rodziców za Dzieci imienia Św. Rity.

Nie możemy zapomnieć o jednym z głównych celów festynu, jakim było uczczenie Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Z tej okazji nie mogło zabraknąć występu naszych przedszkolaków. Dzieci chciały pokazać, że pamiętają o swoich rodzicach i że bardzo ich kochają. Zaprezentowały się publicznie śpiewając piosenki, recytując wiersze, a tym samym okazując wielką miłość płynącą z ich malutkich serc. Na szczególną uwagę zasługuje również występ rodziców, którzy specjalnie na ten dzień przygotowali niespodziankę swoim pociechom i wspólnie wykonali piosenkę Haliny Benedyk „Dajmy dzieciom uśmiech”. Jeszcze raz gratulujemy utalentowanym wychowankom i ich rodzicom!

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i innych osób uczestniczących w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim  tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Był to wspaniały dzień, pełen wrażeń, emocji i zabawy. Wspólnie spędzony czas jest najlepszym prezentem, jaki możemy podarować sobie nawzajem, a szczególnie naszym małym pociechom. Jeszcze raz dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, bez których festyn nie byłby tak bogaty i atrakcyjny.

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć dostępna tutaj:

https://www.facebook.com/pg/przedszkoleelk/photos/?tab=album&album_id=1882017175374305

https://www.facebook.com/pg/przedszkoleelk/photos/?tab=album&album_id=1882627985313224

 

Kamila Dzierżyk

Ewa Podgórska