KADRA

Kadra Niepublicznego Przedszkola Katolickiego "U Lolka" im. św. Jana Pawła II

 • Ks. dr hm. Tadeusz Białous

  Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Katolickiego "U Lolka"

  Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Katolickiego "U Lolka"

  dr historii powszechnej - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Wydział Historii i Nauk Społecznych; mgr teologii - Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie harcmistrz, instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy; Proboszcz Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku; uprawnienia Kierownika i Wychowawcy zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

 • mgr Dorota Lagiera

  Zastępca dyrektora / odpowiedzialna za nadzór pedagogiczny / nauczycielka

  Zastępca dyrektora / odpowiedzialna za nadzór pedagogiczny / nauczycielka

  Studia licencjackie w zakresie pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej na Wydziale Nauk Społecznych we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku. Magister pedagogiki rewalidacyjnej Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Studia Podyplomowe: Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie. Przedszkolne we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku. Od 7 lat pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 • mgr Jolanta Waszkiewicz

  Zastępca dyrektora / do spraw administracyjnych

  Zastępca dyrektora / do spraw administracyjnych

  Ukończony licencjat: zarządzanie i marketing w zakresie zarządzania organizacjami. Magister zarządzania i marketingu w zakresie zarządzanie w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Pracowała w Walii jako asystent w sekretariacie Uniwersytetu Walijskiego.

 • Marzenna Leszczyńska

  Kierownik gospodarczy

  Kierownik gospodarczy

  Technikum rolnicze w Wojewodzinie oraz Policealne Studium Zawodowe w Łomży o profilu technik ekonomista.

 • mgr Edyta Wielgat

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia licencjackie na kierunku Pedagogika, specjalność: nauczanie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym, na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.
  Studia magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalność: opiekuńczo-wychowawcza na Wydziale Pedagogiki i Psychologii - Uniwersytet w Białymstoku.
  Nauczyciel kontraktowy.

 • mgr Ewa Podgórska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia licencjackie w zakresie pedagogiki szkolnej z animacją kulturalną, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Magister pedagogiki przedszkolnej, Uniwersytet w Białymstoku. Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki. Nauczyciel kontraktowy.

 • Magda Jusiel

  Księgowa

  Księgowa

  Księgowa, wykształcenie wyższe ekonomiczne.

 • Dorota Supińska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia magisterskie na Wydziale Teologii na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim. Studia Podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku. Przez 4 lata pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Nauczyciel kontraktowy.

 • Agnieszka Godlewska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Licencjat na kierunku pedagogika ze specjalnością Pedagogika wczesnoszkolna z edukacją artystyczną na Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Kurs „Metody realizacji zada n ruchowych w pracy z dziećmi w przedszkolu”. Przez 3 lata w Białymstoku pracowała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Nauczyciel kontraktowy.

 • mgr Martyna Wojewnik

  Asystent nauczyciela

  Asystent nauczyciela

  Magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończone jednolite studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

 • Małgorzata Modzelewska

  Asystent nauczyciela

  Asystent nauczyciela

  Wykształcenie wyższe o specjalności uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków. Inżynier Ochrony Środowiska we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku. Pracowała w Urzędzie Gminy w Prostkach.

 • mgr Dzierżyk Kamila

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia licencjackie z Filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku z Filologii polskiej. Studia podyplomowe : Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Collegium Balticum w Szczecinie. Nauczyciel mianowany.

 • Agnieszka Bondziul

  Asystent nauczyciela

  Asystent nauczyciela

  Studia licencjackie - kierunek Pedagogika na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, specjalność: pedagogika szkolna z animacją kulturalną.
  Studia magisterskie - kierunek Pedagogika, specjalnośc: pedagogika opiekuńczo- wychowawcza na Wydziale Pedagogiki i Psychologii- Uniwersytet w Białymstoku.

 • Agnieszka Mierzejewska

  Asystent nauczyciela

  Asystent nauczyciela

  Wykształcenie średnie. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku. Studium policealne o profilu rachunkowość.

 • Katarzyna Budzińska

  Asystent nauczyciela

  Asystent nauczyciela

  Wykształcenie średnie ogólne, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Ełku; Czynny udział w „Scholi Dziecięcej Aniołki Ks. Bosko”.

 • Dorota Mocarska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia licencjackie - kierunek Filologia niemiecka w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Studia podyplomowe: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie - Centrum Doskonalenia Kadr i Nauczycieli.

 • mgr Sylwia Popowska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia licencjackie na kierunku edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym. Magister pedagogiki wczesnoszkolnej, Uniwersytet w Białymstoku. Studia podyplomowe w zakresie logopedii, Wyższa Szkoła Gospodarki w Ełku.

 • mgr Anna Kulik

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studia licencjackie w zakresie pedagogiki szkolnej z animacją kulturalną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Magister pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warmińsko -Mazurskim w Olsztynie.

 • Joanna Sadurska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Studium Nauczycielskie w Mrągowie, kierunek nauczanie początkowe. Studia I stopnia w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, kierunek zarządzanie.
  Gra na gitarze. Nauczyciel mianowany.

 • mgr Joanna Jabłonowska

  Nauczycielka

  Nauczycielka

  Magister Pedagogiki Opiekuńczej, ukończone studia jednolite magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończona szkoła policealna „Medyk” w Ełku. Kierunek: Opiekun Medyczny.

Współpracują z przedszkolem

 • Jerzy Romanowski

  Eksperymenty

  Eksperymenty

  nauczyciel fizyki i matematyki. Przepracował w szkołach prawie 30 lat. Uczył nie tylko fizyki i matematyki, ale też innych przedmiotów.

  Był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Pełnił też funkcję zastępcy dyrektora w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach, Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku.

  Prowadził, jako wykładowca i asystent, zajęcia ze studentami w Centrum Studiów Bałtyckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 • Marcin Brodowski

  Zajęcia wokalne

  Zajęcia wokalne

  Brodowski z wykształcenia Logistyk. Założyciel, wokalista, gitarzysta i wodzirej zespołu Muzycznego Technix. Od najmłodszych lat pracuje z dziećmi, między innym posługiwał jako animator w Oratorium św. Jana Bosko.

  Obecnie współprowadzi scholę dziecięcą w parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku. Czynnie angażuje się w wolontariat misyjny.

  We wszystkich grupach w naszym przedszkolu prowadzi zajęcia muzyczne i wokalne.

 • s.M. Tabita Staroszczak

  Religia

  Religia

  siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Ełku. Posługuje w Domu Samotnej Matki działającego przy Caritas w Ełku.

  Prowadzi w naszym przedszkolu katechezę, której celem jest wychowanie w wierze dzieci, nauczanie miłości chrześcijańskiej oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych.

 • Agnieszka Marcinkiewicz

  Tańce

  Tańce

  jest osobą radosną i uśmiechniętą. Naukę tańca szkoliła i warsztatowała u takich osobowości tanecznych jak: Ryfa Ri, Gunera, Zolsky, Jasu, Marta. Całe życie w rytmie HIP HOOOOP.

  Dzieci z naszego przedszkola zawsze chętnie uczą się różnych technik tańca pod jej okiem.

 • Łukasz Skierczyński

  Trener piłki nożnej

  Trener piłki nożnej

  Absolwent warszawskiej AWF, trener II klasy piłki nożnej, instruktor gimnastyki sportowej. Trener piłki nożnej z 10 letni stażem. Pierwsze trenerskie kroki stawiał w 2006 roku w warszawskiej Agrykoli. W latach 2008-2010 pracował z dziećmi, w wieku 4-12 lat, w Akademii Piłkarskiej Janusza Domaradzkiego w Warszawie. W 2011 roku założył w Ełku Akademię Młodego Sportowca, w której bawi ucząc i uczy bawiąc. W 2015 roku ukończył kurs na Football Coach Assistant Coerver Coaching – nowoczesnej szkoły piłki nożnej. Jako trener, wspiera i rozwija każdego Sportowca – bo dla niego uśmiech i zdrowie dziecka są najważniejsze!

 • Małgorzata Skierczyńska

  Trenerka JUDO

  Trenerka JUDO

  Absolwentka warszawskiej AWF, trenerka judo II klasy, instruktorka lekkiej atletyki. Podyplomowo ukończyła dziennikarstwo sportowe. Na tatami od 20 lat, posiada czarny pas (I Dan). Po 12 latach treningu wyczynowego judo (BKS Hetman Białystok, AZS AWF Warszawa), zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski (kadetek – 2000 r., juniorek – 2005 r., młodzieży - 2006 r., drużynowo seniorek – 2006 r.), rozpoczęła pracę trenerską.

  Początkowo z dziećmi w wieku 4-6 lat (klub AZS AWF Warszawa) oraz w wieku 4-14 lat (w klubie UKJ Orzeł Warszawa). W latach 2008-2012 pracowała w świetlicy socjoterapeutycznej na warszawskiej Pradze. Uczyła, wychowywała, współpracowała z dziećmi w wieku szkolnym. Od 2012 roku jest trenerką judo w Akademii Młodego Sportowca w Ełku.

 • hm. Marian Stanisław Podlecki

  zajęcia cykliczne na temat: przyrody, podróży i ekologii, nieprzemijających wartości w życiu

  zajęcia cykliczne na temat: przyrody, podróży i ekologii, nieprzemijających wartości w życiu

  z wykształcenia leśnik i miłośnik przyrody, działacz w harcerstwie, członek Ochotniczej Straży Pożarnej,
  współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, społecznik, inicjator otoczenia opieką miejsc walk i spoczynku powstańców i żołnierzy walczących o wolność Polski, podróżnik, autor książek dla dorosłych i dla dzieci: „Wypędzonego do Raju” I i II części, „Z piórkiem w kapeluszu”, „O kocie Feniksie, krasnalach i trzech czarodziejskich kamieniach opowieści kilka prawdziwych, choć niewiarygodnych”,

 • Katarzyna Żywno

  logopeda i glottodydaktyk

  logopeda i glottodydaktyk

  mgr edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym – Uniwersytet w Białymstoku; od 10 lat nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, logopeda, glottodydaktyk; Nauczycielka z zamiłowania. O sobie mówi: „W pracy poszukuję twórczych, efektywnych rozwiązań. Stale doskonalę swój warsztat pracy poprzez udział w licznych kursach, warsztatach, szkoleniach.

 • Małgorzata Przemielewska

  nauczycielka języka angielskiego

  nauczycielka języka angielskiego

  Studia magisterskie z filologii angielskiej w Białymstoku. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Mieszkałam w Anglii, gdzie miałam okazję udoskonalić swój angielski. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku i Szkole Językowej-Speaker School of English w Ełku. W wolnym czasie każdy moment poświęca fotografii- swojej życiowej pasji oraz podróżowaniu w odległe zakątki świata.

 • Marta Zielińska

  Psycholog

  Psycholog

  Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologi na UKSW w Warszawie. Dodatkowo ma ukończone kurs kwalifikacyjny z wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych w Białymstoku oraz szkołę treningu i warsztatu psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Obecnie pracuje w Domu Pomocy Społecznej ZSBM „Tęczowy Dom” w Ełku.

 • Michalina Janczak

  logopeda audiolog

  logopeda audiolog

  protetyk słuchu, praktyk Metody Tomatisa oraz terapeuta Integracji Sensorycznej (I i II st.) - prowadzi w Ełku LogoAudio Centrum Rozwoju Mowy i Słuchu

 • Elżbieta Sobolewska

  Zajęcia rytmiczno-muzyczne

  Zajęcia rytmiczno-muzyczne

  Na co dzień nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku - kształcenie słuchu, rytmika, chór.

Jerzy Romanowski - Eksperymenty

Marcin Brodowski - Zajęcia wokalne

s.M. Tabita Staroszczak - Religia

Agnieszka Marcinkiewicz - Tańce

Łukasz Skierczyński - Trener piłki nożnej

Małgorzata Skierczyńska - Trenerka JUDO

hm. Marian Stanisław Podlecki - zajęcia cykliczne na temat: przyrody, podróży i ekologii, nieprzemijających wartości w życiu

 • z wykształcenia leśnik i miłośnik przyrody,
 • działacz w harcerstwie,
 • członek Ochotniczej Straży Pożarnej,
 • współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci,
 • społecznik, inicjator otoczenia opieką miejsc walk i spoczynku powstańców i żołnierzy walczących o wolność Polski,
 • podróżnik,
 • autor książek dla dorosłych i dla dzieci:
  • „Wypędzonego do Raju” I i II części,
  • „Z piórkiem w kapeluszu”,
  • „O kocie Feniksie, krasnalach i trzech czarodziejskich kamieniach opowieści kilka prawdziwych, choć niewiarygodnych”,
 • 973 Kawaler Orderu Uśmiechu – międzynarodowego odznaczenia nadawanego za działania przynoszące dzieciom radość. Spośród kandydatur nadesłanych przez dzieci z całego świata Kapituła wybiera laureatów. Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości.
 • współzałożyciel bazy harcerskiej ” Orle gniazdo” koło Rajgrodu,
 • nadzwyczajny Szafarz Najświętszego Sakramentu.

Katarzyna Żywno - logopeda i glottodydaktyk

 • mgr edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym – Uniwersytet w Białymstoku;
 • od 10 lat nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, logopeda, glottodydaktyk;
 • Nauczycielka z zamiłowania. O sobie mówi:

  „W pracy poszukuję twórczych, efektywnych rozwiązań. Stale doskonalę swój warsztat pracy poprzez udział w licznych kursach, warsztatach, szkoleniach. Doświadczenie pracy z dziećmi, obserwacja nabywania przez nich kompetencji językowych oraz zainteresowanie rozwojem mowy dzieci, skłoniło mnie do podjęcia studiów z zakresu logopedii i glottodydaktyki. Od czterech lat prowadzę terapię logopedyczną i zajęcia glottodydaktyczne z dziećmi, które dają mi ogromną satysfakcję. Cieszą mnie słyszalne efekty mojej pracy, kiedy dzieci wybrzmiewają właściwie ćwiczone głoski i sukcesywnie realizują plan terapii, a świadomość, że są optymalnie przygotowane do podjęcia nauki w szkole w zakresie gotowości do czytania i pisania, poprzez udział w zajęciach glottodydaktycznych, daje poczucie dobrze wykonanej pracy”.

Małgorzata Przemielewska - nauczycielka języka angielskiego

Marta Zielińska - Psycholog

Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologi na UKSW w Warszawie. Dodatkowo ma ukończone kurs kwalifikacyjny z wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych w Białymstoku oraz szkołę treningu i warsztatu psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Obecnie pracuje w Domu Pomocy Społecznej ZSBM „Tęczowy Dom” w Ełku.

Interesuje się: psychologią dziecka i rodziny, pomocą w rozwijaniu umiejętności psychospołeczych  i kreatywności, terapią zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Obok opieki psychologicznej w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka”, kontynuuje pracę psychologiczną w DPS i ŚDS w „Tęczowym Domu” w Ełku prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

Michalina Janczak - logopeda audiolog

Ukończyła jedyny w Polsce kierunek „logopedia z audiologią” na UMCS w Lublinie.Praca licencjacka nt. Zespołu Aspergera i autyzmu, magisterska natomiast dotyczyła afazji.

W trakcie studiów była Prezesem Naukowego Koła Logopedów i Audiologów, w ramach którego utworzyła Studencką Poradnię Logopedyczną i Audiologiczną.

Pracowała jako logopeda i wydawca w Radiu Centrum w Lublinie. Aktualnie wykłada w Wyższej Szkole Gospodarki, filia w Ełku na kierunku logopedia oraz prowadzi szkolenia.

Elżbieta Sobolewska - Zajęcia rytmiczno-muzyczne