Miejski Konkurs Plastyczny „Pomagam innym – spełniam uczynki miłosierdzia”

Włączając się w przeżywanie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez Papieża Franciszka, Parafia p.w. św. Jana Pawła II wraz z Niepublicznym Katolickim Przedszkolem „U Lolka” im. św. Jana Pawła II i Szkołą Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku zorganizowała Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem: „Pomagam innym – spełniam uczynki miłosierdzia”. Celem konkursu było: budzenie w dzieciach i młodzieży postawy miłosierdzia, dobroci wobec drugiego człowieka, rozwijanie uzdolnień plastycznych, integracja szkół, przedszkoli, parafii i środowiska lokalnego oraz promowanie talentów.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 89 osób z przedszkoli i szkół ełckich. Dnia 24 marca 2016 roku odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” w Ełku. Jury obradowało w składzie:
p. Barbara Kurzyna – przewodnicząca – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej
p. Ewa Podgórska i p. Dorota Górska – nauczycielki Przedszkola Katolickiego „U Lolka.

Komisja konkursowa przy ocenie prac kierowała się przede wszystkim: zrozumieniem i sposobem ujęcia tematu, pomysłowością i oryginalnością pracy oraz estetyką wykonania. Po wnikliwej ocenie Jury przyznało nagrody w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci w wieku przedszkolnym:

1. Zuzanna Piekarowicz – z klasy „0” – Szkoła Podstawowa nr 2
  2. Liliana Pińczak – Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Pszczółka Maja”
  3. Oskar Światocha –Niepubliczne Przedszkole „Ciekawi Świata”

wyróżnienia: Julita Garlicka z klasy „0” – Szkoła Podstawowa nr 2, Julia Syta – Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Pszczółka Maja”, Liliana Kozłowska –  Przedszkole Niepubliczne „Promyk”

W kategorii uczniowie klasy I szkoły podstawowej:

1. Natalia Brodowska – Szkoła Podstawowa nr 5
  2. Lena Mirwa – Szkoła Podstawowa nr 4
  3. Łukasz Padiasek – Szkoła Podstawowa nr 2

wyróżnienia: Paweł Żywno, Jakub Cędrowski – Szkoła Podstawowa nr 5, Amelia Buksa – Szkoła Podstawowa nr 4

W kategorii uczniowie klas II – III szkoły podstawowej:

1. Kacper Kruszewski – Szkoła Podstawowa nr 4
  2. Wiktoria Nalewajko – Szkoła Podstawowa nr 2
  3. Julia Sanczenko – Szkoła Podstawowa nr 4

wyróżnienia: Aleksandra Kaczmarczyk – SP 5, Adam Płaszczewski – SP nr 2, Hanna Staszkun – Weronika Pieśnikowska – SP nr 2

W kategorii uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:

1. Michał Biedrzycki – kl. IV – Szkoła Podstawowa nr 5
  2. Julia Emilia Sarnacka – Szkoła Podstawowa nr 4
  3. Bartłomiej Karanowski – Szkoła Podstawowa nr 3
    Lena Kłoczko – Szkoła Podstawowa nr 2

wyróżnienia: Mateusz Mikiewicz – SP nr 3, Damian Żywno, Bartosz Dziarnowski, Mateusz Dziarnowski – SP nr 5

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 3 kwietnia 2016r. po wspólnej ofierze Mszy Świętej o godz. 11:00 w kaplicy pw. św. Jana Pawła II odbyło się wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Uroczystość poprowadziły Panie Edyta Wielgat i Ewa Podgórska.

Organizatorzy i Komisja Konkursu składają serdeczne gratulacje młodym artystom i ich rodzicom, a także wyrazy wdzięczności nauczycielom za pełną zaangażowania pracę z wychowankami.

Szczególne podziękowania zostały skierowane do Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Prezydenta Miasta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza, Proboszcza ks. Tadeusza Białousa i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 p. Jarosława Obryckiego za objęcie patronatem Konkursu.

Podziękowania zostały złożone wszystkim sponsorom nagród: Urzędowi Miasta Ełku, Ełckiemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Hurtowni Artykułów Papierniczych i Zabawek KAJO, Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka i Rodziny ZACISZE oraz Sali zabaw TROPICO, PIZZERII 4You, Księgarni Oświatowej i Zakładowi Cukierniczemu MICHAŁ.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli można było pięknie uczcić rocznicę śmierci Papieża Polaka i Uroczystość Bożego Miłosierdzia, które św. Jan Paweł II ustanowił i mówił: „Bóg, ukazując nam miłosierdzie, oczekuje, że będziemy świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie”. Dziękujemy wszystkim za piękne świadectwo miłosierdzia.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.