Niezwykły gość w przedszkolu „U LOLKA”.

Niezwykły gość w przedszkolu „U LOLKA”.

W poniedziałek – 24 kwietnia 2017 roku nasze przedszkole odwiedził Pan Jakub, który opowiedział dzieciom o swoich pasjach i podróżniczych zainteresowaniach. Pragnął zwiedzić dżunglę i przywieść sobie z tej wyprawy jedno – egzotyczne zwierzątko.

Teraz, kiedy jest już dorosły, spełnił to marzenie i jest właścicielem MIGUSIA – jaszczurki – agamy brodatej. Dowiedzieliśmy się, że pochodzi ona z Australii, a nazwa tego gatunku odnosi się do kolczastej skóry, której każdy mógł dotknąć. Głównym pokarmem tego gada są świerszcze czy też bezkręgowce. Żyje średnio 10 – 12 lat, choć zdarzają się osobniki dożywające 20 lat. Agama brodata jest typowo dzienną jaszczurką, prowadzącą bardzo aktywny tryb życia. Oczywiście przedszkolaki poznały Migusia.

Pan Jakub wyjaśnił nam, że agamy brodate są jaszczurkami ufnymi wobec człowieka, chętnie akceptują z nim kontakt. Dlatego każdy z nas mógł jej dotknąć, nakarmić, a niektórzy nawet potrzymać na ramieniu, tym samym pozując do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy Panu Jakubowi, że zechciał nas odwiedzić i opowiedzieć nam o tym niezwykłym zwierzątku.

Kamila Dzierżyk