OFICJALNE WRĘCZENIE NAGRÓD LAURETAOM KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II I DZIECI”

Dnia 22 października 2015 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II i dzieci” organizowanego przez nasze przedszkole. Celem konkursu było: przybliżenie najmłodszemu pokoleniu wiedzy o życiu i nauczaniu Papieża Polaka, kształtowanie postawy wdzięczności za dar życia i świętości Jana Pawła II, integracja nauczycieli, rodziców i dzieci wokół wartości wychowawczych zawartych w papieskim nauczaniu oraz rozbudzanie twórczej postawy przedszkolaków.

Prace oddane przez młodych plastyków były wykonane na wysokim poziomie, wyrażały ich pomysły w bardzo fascynujący sposób i charakteryzowały się różnorodnością technik. Choć jury miało jasne kryteria oceny: interpretacja tematu, pomysłowość, wkład pracy i estetyka wykonania, to wybór wcale nie był prosty. Ostatecznie przyznano po dwa miejsca jednocześnie w każdej kategorii wiekowej. Wśród laureatów znaleźli się:

w kategorii 4 latków:

• Kalina Surawska – Niepubliczne Przedszkole „Promyk”
    Franciszek Laskowski – Niepubliczne Przedszkole „Promyk”
  • Wiktoria Szumska – Niepubliczne Przedszkole Montessori „Ciekawi Świata”
    Gabriela Halicka – Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko”
  • Marcin Struczyński – Przedszkole „Bajka”
    Iga Wilczewska – Miejskie Przedszkole „Światełko”

Wyróżnienia: Karolina Toczyłowska – Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka”, Patrycja Nowosadko – Niepubliczne Przedszkole Montessori „Ciekawi Świata”

w kategorii 5 latków:

• Bianka Żukowska – Niepubliczne Przedszkole „Jedyneczka”
    Weronika Sutuła – Miejskie Przedszkole „Światełko”
  • Aleksandra Prochowska – Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”
    Kalina Szafranowska Sienkiewicz – Niepubliczne Przedszkole „Promyk”
  • Emilia Jusiel – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” im. św. Jana Pawła II Maksym
    Jakub Szurant – Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko”

Wyróżnienia: Lena Sacharko – Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”, Michał Kadłubowski – Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” im. św. Jana Pawła II

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał dyrektor przedszkola ks. dr hm. Tadeusz Białous, który serdecznie powitał dzieci przybyłe w obecności swoich opiekunów. Uroczystość wzbogacił występ grupy „Koniczynki”. Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Na zakończenie wszyscy obecni odśpiewali ukochaną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. Szczególne podziękowania należą się młodym artystom za udział oraz ich opiekunom, bez których zaangażowania konkurs z pewnością by się nie odbył.

Zapraszamy do udziału w kolejnych naszych konkursach!
Ewa Podgórska