Pierwsze pasowanie na przedszkolaka w katolickim przedszkolu „U Lolka”

W środę 18 listopada 2015 r. dzieci z grup „Koniczynki” i „Aniołki” dołączyły do grona przedszkolaków podczas uroczystego pasowania. Była to ich pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna. Odświętny strój, birety, a także piękny wystrój sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. W tym szczególnym dniu najmłodszym towarzyszyli ich rodzice oraz dziadkowie i babcie. Na uroczystość pasowania przybyli również zacni goście: prezydent miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, Starosta Powiatu Ełckiego Marek Chojnowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku Jarosław Obrycki.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, „Aniołki” oraz „Koniczynki” złożyły uroczyste ślubowanie. Dzieci uroczyście obiecały:

• Zgodnie bawić się w przedszkolu
  • Nie grymasić i nie szlochać
  • Zawsze swoje panie kochać
  • W mig zjadać wszystko z talerzyka
  • Być zuchami i dobrymi kolegami
  • Polskę w sercu nosić oraz Słowo Boże głosić

Następnie ksiądz dyrektor Tadeusz Białous dokonał aktu pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz mały upominek – książeczkę. Upominki przedszkolakom przygotowali również zaproszeni goście, za co bardzo dziękujemy. Uroczyste ślubowanie wobec swoich dzieci złożyli również rodzice. Po uroczystym pasowaniu dzieci wraz z najbliższymi mogły podziwiać występ młodego iluzjonisty. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem sztuczek i umiejętności p. Karola Stryjewskiego.

Na zakończenie uroczystości dzieci, już jako pełnoprawne przedszkolaki, pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany z pomocą rodziców. Dla przedszkolaków był to bez wątpienia wyjątkowy dzień. Uroczystość pasowania była również świetną okazją do integracji rodziców, nauczycieli i dzieci.

Zdjęcia z pasowania

Dorota Górska