PRZEDSZKOLE „U LOLKA” CENI SOBIE MUZYKĘ!

Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa w szczególny sposób na rozwój dzieci, dlatego też w naszym przedszkolu dn. 16.02.2016 r. odbyło się „Spotkanie z kontrabasem i trąbką”. We wspólnym muzykowaniu z p. Danielem i p. Wiktorem uczestniczyły nie tylko „Koniczynki” i „Aniołki”, ale również dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Pod Wesołą Chmurką” oraz uczniowie z klasy Ia SP nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Podczas tego wyjątkowego spotkania muzycy zaprezentowali dwa instrumenty: kontrabas i trąbkę. Dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę oraz dźwięki tych instrumentów. Przedszkolaki zaznajomiły się także ze sposobem gry na nich (postawa, ruch smyczka, wydobycie kilku dźwięków).

Zaproszeni muzycy zagrali kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego, co spotkało się z dużym entuzjazmem widowni. Wszyscy chętnie śpiewali lubiane i znane im piosenki. Ponadto dzieci wzięły aktywny udział w tworzeniu muzyki, grając razem z muzykami na instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło również wspólnych tańców.

Całe spotkanie upłynęło w radosnej i przyjaznej atmosferze, zaś kontakt z żywą muzyką zrobił na dzieciach niezwykłe wrażenie.

Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym artystom za przybycie oraz takie zaprezentowanie instrumentów, które wzbudziło tak duże zainteresowanie wśród najmłodszych.