„Wakacyjne zabawy”

Dzień 07.07.2016r (czwartek) w Przedszkolu Katolickim „U Lolka” to dzień pełen niespodzianek.

Grupa najmłodsza już przez cały tydzień bawiła się w świecie kolorów tęczy. Tego czwartkowego dnia dzieci były ubrane w jeden kolor: niebieski, żółty, zielony.

Przed rozpoczęciem zabawy panie przygotowały kąciki: malowania twarzy, urody i fryzur. Każdy kącik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na swoją kolej. Kolejną niespodzianką było wyjęcie z „Tajemniczej Szafy” kolorowych koron, które zostały nałożone każdemu dziecku na głowę. Bawiliśmy się, tańczyliśmy z kolorowymi wstążeczkami, łapaliśmy bańki mydlane. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie grupowe.

Natomiast w Grupie Iskierek i Koniczynek panie zaplanowały tydzień Indiański. Cała zabawa zaczęła się od poznania stroju, kultury i historii Indian… Dzieci wykonały piękne pióropusze, naszyjniki, które były biletem do indiańskiej wioski, w której świetnie wszyscy się bawili. Były między innymi wyścigi, indiański taniec, przelewanie wody, malowanie twarzy, zabawa w chowanego, jazda na koniu i polowanie na szalone balony z wodą. Przedszkolaki wysłuchały wielu ciekawych opowieści oraz wykonały wiele prac plastycznych. W salach stanęły też indiańskie wigwamy – tipi.

Tydzień Indiański urzekł dzieci, pobudził ich wyobraźnię, dostarczył wiele radości, było dużo twórczości i wspaniałej zabawy.

Ale to nie koniec niespodzianek.

Grupa Aniołki, Iskierki i Koniczynki spotkały się razem nie bez powodu. W tak szczególny wakacyjny dzień, panie z grup przygotowały dzieciom pizzę i smakowite lody z brzoskwiniami. Był to udany dzień. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe. Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

Dzieciom panie z przedszkola „U Lolka”.