Wizyta leśnika

W dniu 20 stycznia dzieci z Przedszkola „ U Lolka” odwiedził Pan Leśniczy z Nadleśnictwa Ełk.

Pan Leśniczy na wstępie spotkania opowiedział jak prawidłowo dokarmiać zimą zwierzęta leśne i ptaki. Podkreślał, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością i jeśli już zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać.

Przedszkolaki obejrzały ciekawą prezentacje multimedialną, z której mogły dowiedzieć się jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów i jakie zostają u nas na zimę, a także które zwierzęta leśne zasypiają na zimę, a które możemy zobaczyć przez cały rok, oraz które potrzebują w czasie mroźnej zimy pomocy ludzi.

Następnym i bardzo ciekawym dla dzieci tematem były zagadki słuchowe, przedszkolaki były bardzo zaangażowane, prawie wszystkie odgłosy bez trudu udało się im odgadnąć.

Kolejnym etapem była prezentacja narzędzi, którymi posługuje się Leśniczy w pracy, dużą radość sprawiła trąbka zwana „sygnałówką” z której nie łatwo było wydobyć dźwięk.

Na koniec wizyty wszystkie przedszkolaki otrzymały od pana Leśnika pieczątki z symbolami zwierząt oraz ciekawą książeczkę „Drzewa naszych lasów”.

Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Niedzielskiemu za udział w spotkaniu i ciekawie przeprowadzoną lekcję i zapraszamy do oglądania zdjęć.

Edyta Wielgat, Ewa Podgórska