Wizyta w sklepie spożywczym

W piątkowe przedpołudnie 04.03.2016 r. dzieci z grupy „Aniołki” wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie spożywczym związana była z tygodniowym tematem pracy wychowawczo-dydaktycznej „Ważne zawody”.

Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ekspedientki oraz kształtowanie szacunku dla pracy ludzi.

Podekscytowane wyprawą dzieci szybko i sprawnie pokonały drogę do sklepu. Wchodząc do marketu wszystkie maluchy pięknie powitały pracujące tam panie słowami „dzień dobry”. W trakcie wizyty w sklepie dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami sprzedawanych tam artykułów, miały też okazję do zadawania pytań paniom ekspedientkom i obserwowania ich pracy. Dzięki temu takie pojęcia jak: klient, ekspedientka, kasa, waga, nie są już obce naszym „Aniołkom”. Na zakończenie wycieczki panie wychowawczynie wspólnie z dziećmi dokonały drobnych zakupów. Ponadto dzieci otrzymały pyszne lizaki, za które wszyscy z radością podziękowali. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca.

Szczególne słowa wdzięczności należą się paniom ekspedientkom, które przyjęły nas z dużą serdecznością i sympatią. Dziękujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.