Z wizytą w Urzędzie Miasta

Dnia 06.05.2016 r. dzieci z grup „Koniczynki” oraz „Iskierki” udały się do Urzędu Miasta w Ełku. Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie najmłodszym działalności Urzędu. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Zastępcą Prezydenta Miasta – panem Arturem Urbańskim, który pokazał dzieciom swój gabinet oraz opowiedział o swojej pracy i funkcjonowaniu Urzędu. Następnie „Iskierki” i „Koniczynki” przeszły do sali konferencyjnej, w której zapadają istotne decyzje dotyczące naszego miasta.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie rozpoznały ważne symbole narodowe oraz herb Ełku. Kolejnym ważnym punktem wycieczki było spotkanie z panem Piotrem Gajewskim – Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Dzieci odwiedziły także siedzibę Straży Miejskiej. Pracownicy w bardzo interesujący sposób opowiedzieli przedszkolakom o codziennej pracy strażnika miejskiego. Wiele emocji wśród najmłodszych wzbudziło pomieszczenie, w którym jest podgląd z kamer zainstalowanych w mieście. Każdy chciał zobaczyć na monitorze swój blok lub ulubiony plac zabaw.

Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości oraz okazała się wspaniałą formą edukacji. Dzieciom bardzo podobało się w Urzędzie Miasta. Na pamiątkę wizyty każdy przedszkolak otrzymał balon oraz drobny upominek. Dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej za tak miłe przyjęcie, a panu Nikodemowi Kemicer za zorganizowanie spotkania.

Zdjęcia z wizyty w naszej galerii.

Dorota Górska