11 lutego- Światowy Dzień Chorego

W ostatnim czasie Katolickie Przedszkole „U Lolka” po raz kolejny włączyło się w obchody Światowego Dnia Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia – kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Pierwszy taki dzień obchodzono właśnie w tym francuskim sanktuarium maryjnym. Celem obchodów Światowego Dnia Chorego jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, oraz zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby i dostrzeżenie tych, którzy im towarzyszą każdego dnia.
W tym szczególnym dniu nasze przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przygotowały kolorowe laurki i życzenia dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Misericordia” w Ełku. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że pamiętamy o osobach potrzebujących i cierpiących. Właśnie poprzez takie działania dzieci już od najmłodszych lat są uwrażliwiane na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.