17.rocznica śmierci św.Jana Pawła II

Pamiętamy… Wspominamy…

17. ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II – PATRONA NASZEGO PRZEDSZKOLA

W Katolickim Przedszkolu „U Lolka” ten ważny dzień upamiętniamy gorąco dziękując Bogu za dar Osoby i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Patron naszej placówki jest obecny w życiu przedszkolnej społeczności każdego dnia. Choć mija już 17 lat od jego śmierci, nieustannie zajmuje On specjalne miejsce w naszych sercach i myślach. Co potwierdzają wybrane wypowiedzi dzieci o św. Janie Pawle II:
– „Święty Jan Paweł II kochał wszystkie dzieci”;
– „Był świętą osobą”;
– „Był dobrym człowiekiem, pomagał wszystkim, dbał o chorych”;
– „Codziennie rozmawiał z ludźmi i zawsze miał dla nich czas”;
– „Czuwa nad nami”;
– „Był bardzo mądry. Kochał Maryję i modlił się do niej”;
– „Kochamy św. Jana Pawła II”.
Z okazji rocznicy śmierci Papieża Polaka dzieci mogły przypomnieć sobie fakty z życia tego Świętego, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez wychowawczynie z najstarszych grup oraz słuchając wzruszających wierszy i opowiadań. Dzieci obejrzały również projekcje filmów animowanych o życiu św. Jana Pawła II. Ponadto w każdej grupie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne związane z postacią patrona przedszkola. Bardzo duże zainteresowanie wśród wychowanków wzbudził niespodziewany gość, czyli Jakub z grupy „O” przebrany za papieża. Wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć z tym niezwykłym gościem. Całości dopełniały wzruszające piosenki wykonywane zarówno przez młodsze, jak i starsze grupy.
Z wielką pokorą i wdzięcznością dziękujemy Bogu Najwyższemu za niewyobrażalny skarb, jaki został nam dany w postaci św. Jana Pawła II.