22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w przedszkolu „U Lolka”
Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem akcji jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
Z okazji Dnia Ziemi w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję tego święta. Odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze oraz turnieje wiedzy ekologicznej. W ramach upowszechniania wiedzy dotyczącej ochrony środowiska, dzieci wykonały również piękne rysunki zachęcające do dbania o naszą planetę. Dzięki tym aktywnościom dzieci znacząco wzbogaciły swoją wiedzą na temat ochrony przyrody, rozwijały wyobraźnię i aktywność twórczą oraz świetnie się bawiły przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Ponadto 22 kwietnia 2022 r. przedszkolaki, wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci, z zaangażowaniem porządkowały teren w pobliżu naszej placówki. Ta praktyczna lekcja ekologii z pewnością uświadomiła najmłodszym, że o przyrodę trzeba dbać i chronić ją, by móc w pełni korzystać z jej uroków.

ZIEMIO!
Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!