Aktualności

Adoptuj z sercem

Drodzy Rodzice uczymy od najmłodszych lat pomagać

Afryka jest krajem, gdzie występuje duży problem z dożywianiem i brakiem dostępu do edukacji. Wiele rodzin nie jest w stanie zapewnić swoim dzieciom godziwych warunków do życia. Chcemy wspomóc kształcenie dzieci – rówieśników poprzez przystąpienie do programu „Adoptuj z sercem”. Akcja ta będzie opierała się na wsparciu materialnym, jak i duchowym.

Postanowiliśmy zaopiekować się dwojgiem dzieci z domu dziecka z Zambii w Afryce prowadzonego przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Pragniemy te dzieci regularnie wspierać, aby zapewnić im warunki do rozwoju. Chcemy przekazywać raz w miesiącu 50 zł na jedno dziecko. Wybraliśmy chłopczyka o imieniu Dominic i dziewczynkę o imieniu Claudia. Dzięki takiej akcji będziemy mieli możliwość obserwacji postępów wychowawczych i edukacyjnych dzieci. Będziemy mogli kontaktować się z nimi oraz pomnażać dobro.

Łącząc symboliczne ofiary, każdego z nas, możemy wesprzeć rozwój tych dzieci. Przedszkolaki będą mogły składać dobrowolne ofiary do oznaczonej puszki w poszczególnych miesiącach. Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

Z góry dziękujemy za wsparcie.

  1. MARZEC – grupy: „ANIOŁKI”, „KONICZYNKI”
  2. KWIECIEŃ – grupy: „MOTYLKI”, „SŁONECZKA”
  3. MAJ – grupy: „PSZCZÓŁKI”, „ISKIERKI”
  4. CZERWIEC – grupy: KADRA PRZEDSZKOLA
  5. LIPIEC – grupy: „ANIOŁKI”, „KONICZYNKI”
  6. SIERPIEŃ – grupy: „MOTYLKI”, „SŁONECZKA”

W ramach projektu „Adoptuj z sercem” będziemy „rodziną adopcyjną na odległość” dwojga wychowanków:

Dominic 4 l.

Urodzony: 26.08.2016 r.
W domu dziecka od: 18.03.2017 r.

Dominic dotarł do domu dziecka ciężko chory. Jego mama zmarła przy porodzie w wiosce w głębokim buszu. Mieszkaniec sąsiedniej wioski, który miał dziecko u sióstr zakonnych poinformował rodzinę o prowadzonym przez nie domu dziecka. W ten sposób Dominic znalazł się w tej placówce.

Claudia 5 l.

Urodzona: 19.05.2015 r.
W domu dziecka od: 24.05.2015 r.

Claudię przyniesiono do domu dziecka, gdy miała zaledwie kilka dni. Jej ojciec zmarł w marcu 2015 r. Matka została bez domu i środków