Akademia mądrego rodzica
Apel Twojego Dziecka
1. Nie psuj mnie, dając mi wszystko, o co Cię proszę. Niektórymi prośbami jedynie wystawiam Cię na próbę.
2. Nie obawiaj się postępować wobec mnie zdecydowanie. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa.
3. Nie pozwól mi utrwalić złych nawyków. Ufam, że Ty pomożesz mi się z nimi uporać.
Apel Twojego Dziecka – czytaj więcej
10 SEKRETÓW NAJLEPSZYCH OJCÓW
1. OKAZUJ SZACUNEK MATCE SWOICH DZIECI
Jedną z najlepszych rzeczy, jaką ojciec może zrobić dla swoich dzieci, to okazywać szacunek dla ich mamy. One nasiąkają atmosferą więzi, jaka jest między rodzicami. Jeśli jest pełna szacunku, będzie najlepszym środowiskiem wzrostu i prawidłowego rozwoju dzieci.
10 SEKRETÓW NAJLEPSZYCH OJCÓW – czytaj więcej
Moje dziecko jest uparte
Uparte dziecko zwykle cechuje bardzo silne poczucie niezależności. Z jednej strony jest to zjawisko bardzo pozytywne, ponieważ osoby niezależne są zwykle stanowcze, pewne siebie, zdecydowane i wytrwałe. Z drugiej – niezależności towarzyszy zwykle nieustępliwość, kłótliwość i buntowniczość.
Moje dziecko jest uparte – czytaj więcej
Mamo, Tato poczytaj mi książeczkę!
Jeśli chcemy żyć w kraju mądrych, uczciwych i kulturalnych ludzi, zadbajmy o to, by codzienne, głośne czytanie stało się priorytetem w Waszym domu.
Mamo, Tato poczytaj mi książeczkę – czytaj więcej
Dziecko w kościele – 7 wskazówek dla rodzica
Dziecko przychodzi do miejsca, którego nie zna i nie rozumie. Dlaczego mama go ucisza? Dlaczego tata nie pozwala mu biegać? Dlaczego tam na ołtarzu pali się światełko? Po co świece i kwiaty? Dziecko przychodzi do miejsca, które jest mu obce. Naturalne jest, że chce je badać. Jak więc sprawić, by dziecko w kościele zachowywało powagę miejsca – pozostając dzieckiem?
Dziecko w kościele – czytaj więcej
Katolickie wychowanie dzieci – Jacek Pulikowski
Gdy chcemy coś sensownie powiedzieć o jakimkolwiek ludzkim działaniu, przede wszystkim powinniśmy postawić pytanie o cel tegoż działania. W przeciwnym razie możemy błąkać się po obrzeżach tematu, nigdy nie dochodząc do sedna sprawy…
Katolickie wychowanie dzieci – czytaj więcej
Po katolicku wychować – Ks. Piotr Gąsior
Czy chcecie przyjąć i po katolicku wychować potomstwo, którym was Bóg obdarzy? Czym jednak jest owo katolickie wychowanie dzieci? Czy nie jest czasem tak, że odpowiadamy „chcemy”, ale nie wiemy jak?
Po katolicku wychować – czytaj więcej
O pojęciu wychowania – Kazimierz Twardowski
Muszę się przede wszystkim usprawiedliwić z wyboru tematu dzisiejszego odczytu. Mówić zawodowym wychowawcom o pojęciu wychowania, wydaje się rzeczą trochę nie na miejscu. Wszak temat to stary jak świat, w straszny już sposób oklepany, aż do znudzenia w podręcznikach, czasopismach, rozprawach, encyklopediach, w odczytach, na konferencjach itd. powtarzany – po cóż więc przychodzić z nim przed to świetne zebranie, które przecież ma prawo spodziewać się, że zjechawszy do stolicy kraju, do jednego z najbujniejszym życiem tętniących ognisk kultury polskiej, usłyszy coś nowego, coś bardziej współczesnego, coś bardziej modern, od rozważań na temat tak stary!
O pojęciu wychowania – czytaj więcej
Rozwój psychiczny młodzieży – Mieczysław Kreutz
Faza dzieciństwa i młodości, przemiany psychiczne i fizyczne, pierwsze przygody i przeżycia to są tematy, którymi każdy dorosły człowiek chętnie się zajmuje, przy każdej sposobności wspomina i zastanawia się nad nimi z tym większą przyjemnością, im więcej lat, zawodów i trosk go od tych najpiękniejszych i najszczęśliwszych okresów życia przedziela. Nic też dziwnego, że i uczeni fizjologowie i psychologowie ze szczególną satysfakcją zajmują się naukowym badaniem tych właśnie okresów życia człowieka w przeciwieństwie np. do okresu starości, któremu stosunkowo niewiele tylko badań poświęcono.
Rozwój psychiczny młodzieży – czytaj więcej
LIST DO DZIECI TRA POCHI GIORNO OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W ROKU RODZINY
Drogie dzieci! Jezus przychodzi na świat
Za kilka dni będziemy obchodzić Boże Narodzenie, Święto tak bardzo radośnie przeżywane przez wszystkie dzieci w każdej rodzinie, a w tym roku jeszcze bardziej, gdyż jest to Rok Rodziny. Zanim ten rok się skończy, pragnę zwrócić się do was, dzieci całego świata, aby dzielić z wami radość płynącą z tego bogatego w treść wydarzenia.