Aktualności

Bal Wszystkich Świętych 2022

Dnia 28 października 2022 roku w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” odbył się Bal Wszystkich Świętych. Był to wyjątkowy czas, ponieważ przedszkolaki mogły wcielić się w postacie ulubionych świętych,
m.in. św. Józefa, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Franciszka z Asyżu czy też św. Biskupa Mikołaja. Udział w balu wzięły wszystkie grupy
wraz z wychowawczyniami. Dzień ten stał się okazją do poznania kim byli nasi święci patronowie, czym się zajmowali i co sprawiło, że ich życie było tak wyjątkowe i święte. Dzieci dowiedziały się, że każdy z nas może zostać świętym, i że wcale nie potrzeba do tego żadnych wielkich, bohaterskich czynów. Ważne by w codziennym życiu i zwykłych sprawach kierować się miłością do siebie, innych i Pana Jezusa. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce religijnej oraz wielbiły Boga poprzez śpiew i taniec. Nie zabrakło również znanego i lubianego utworu „Święty uśmiechnięty”.
Dwa dni później, czyli w niedzielę 30 października 2022 roku odbył się Bal Wszystkich Świętych dla lokalnej społeczności parafialnej. Bal miał przypomnieć wszystkim, że święci są wśród nas obecni i nas wspomagają, a my wszyscy też jesteśmy powołani do świętości. Zabawę poprzedziła uroczysta msza święta. Tego dnia również nie zabrakło dzieci przebranych za świętych i błogosławionych. Podczas całej imprezy panowała iście „niebiańska” atmosfera. Jak w kalejdoskopie zmieniały się tańce i zabawy. Był też czas na słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym był moment prezentacji poszczególnych strojów – trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy balu wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością.
Bal ten był niezwykle radosnym wydarzeniem, które stworzyło okazję do przybliżenia dzieciom postaci świętych, z którymi warto się utożsamiać.
Organizatorami imprezy byli: ksiądz proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku, pracownicy Katolickiego Przedszkola „U Lolka” oraz panie katechetki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!