Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych

W niedzielę 28 października 2018 roku po Mszy Świętej o godzinie 10.00 w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pwła II w Ełku, odbył się już po raz czwarty Bal Wszystkich Świętych.

Tego dnia dzieci przyszły przebrane za postacie świętych i aniołów. Mogliśmy zobaczyć m.in.: św. Franciszka, św. Hiacynę, św. Stanisława Kostkę, św. Jerzego i wielu innych. Pracownicy placówki byli przebrani za Aniołów. W całym przedszkolu panowała iście niebiańska atmosfera.

Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło i z zaangażowaniem bawiły się przy dźwiękach wesołej muzyki. W programie były m.in. tańce integracyjne, które poprowadziły nauczycielki oraz pani Dominika Nowakowska – instruktorka tańca. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary poprowadził pan Mariusz Laskowski. Udział w zabawaie wzięły również siostra Tabita i siostra Felicyta.

Dodatkową atrakcją w tak szczególnym dniu był turniej wiedzy o Świętych, którego autorką była pani wicedyrektor Dorota Lagiera. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci spisały się na medal.

Bal był radosnym świętem, które stworzyło okazję do przybliżenia dzieciom postaci Świętych i Błogosławionych, z którymi watro się utożsamiać. Jego celem było przede wszystkim pełniejsze przygotowanie się do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych.

Pracownicy przedszkola z dyrekcją na czele serdecznie dziękują rodzicom za przygotowanie tak pięknych strojów oraz słodkiego poczęstunku, który był zwieńczeniem wspólnej zabawy.

Zapraszamy za rok.

Zobacz galerię zdjęć.