„BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA” STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

„BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA” STRAŻ MIEJSKA W PRZEDSZKOLU „U LOLKA”

11 października gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej z Ełku. Spotkania przeprowadzili Pani Ewa Bugieda i Pan Jan Falaciński.

Na początek Goście przybliżyli przedszkolakom ciężką pracę Straży Miejskiej – umożliwili obejrzenie munduru, czapki oraz przedmiotów, które używają podczas pełnienia obowiązków: pałki, kajdanek, radia. Ciekawość dzieci wzbudził kontakt z „Bazą” przez radio zaprezentowany przez Panią Ewę.

Strażnicy Miejscy wyjaśnili dzieciom na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim, a policjantem. Różnica, w dużym skrócie, polega na tym, że Strażnicy Miejscy zajmują się wykroczeniami mniejszej wagi, natomiast policjanci ścigają też „groźnych przestępców”.

Dzieci zostały pouczone odnośnie ‘telefonów’ alarmowych, czyli numeru 986.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci. Korzystając z miasteczka „ruchu drogowego” zapoznano z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie przećwiczono prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. W myśl powiedzenia „widoczny bardziej bezpieczny” wyjaśniono istotę noszenia elementów odblaskowych.

Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o trzech złotych zasadach bezpieczeństwa na drodze:

  • przechodzimy tylko przy zielonym świetle
  • nigdy nie można przebiegać przez jezdnię
  • po zmroku, na drodze zawsze nosimy elementy odblaskowe widoczne dla nadjeżdżających kierowców, umieszczone na zewnętrznych częściach ubioru.

Na zakończenie spotkania nasi goście wręczyli dzieciom niespodzianki – kolorowanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, breloczki odblaskowe.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

Kulik Anna