„Bezpieczny przedszkolak” – spotkanie z policjantami

„Bezpieczny przedszkolak” – spotkanie z policjantami

W ramach realizacji programu „Bezpieczny Przedszkolak” zaprosiliśmy do przedszkola pana Piotra Dziądziaka oraz pana Rafała Przyborowskiego.
W piątek już od rana wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z policjantami. W południe zgromadziły się w tym celu w dużej sali na pierwszym piętrze. Zaproszeni goście przybyli punktualnie i po krótkim powitaniu opowiedzieli o swojej pracy, pokazali sprzęt jaki im towarzyszy podczas służby, ale przede wszystkim przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicy, o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie oraz o właściwym zachowaniu się podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Podczas spotkania nasze przedszkolaki były bardzo aktywne i wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa i pracy policjanta.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z Grupy Aniołki zaprezentowały zaproszonym gościom i innym dzieciom wiersz o bezpieczeństwie. Na zakończenie pani Joanna Sadurska w imieniu całego przedszkola wręczyła gościom i Komendzie Powiatowej Policji podziękowania za przybycie i poświęcenie swojego czasu. Wspólne spotkanie zostało uwiecznione sesją zdjęciową, na której nie mogło zabraknąć naszych gości.
Dziękujemy.

Dorota Supińska

Zobacz zdjęcia ze spotkania.