Dzień Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, ponieważ jest to święto naszych Babć i Dziadków.

W niedzielę 21 stycznia o godz. 10 w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Ełku odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich Babć i Dziadków przedszkolaków z Przedszkola „U LOLKA”.

22 i 23 stycznia, jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec występów artystycznych dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom piękne laurki. Można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wnukiem, na specjalnie do tego przygotowanej „ściance”.

Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników przedszkola. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

K. Dzierżyk