Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, ponieważ jest to święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

W niedzielę, 22 stycznia o godz. 11.00 w parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich Babć i Dziadków przedszkolaków z Przedszkola „ U LOLKA”.

W dniach 23 – 24 stycznia 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Babci i Dziadka. Były to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Był to czas pełen uśmiechów, łez – wzruszeń i radości.

Przedszkolaki, pod czujnym okiem swoich pań, przygotowały występy artystyczne. Wszyscy pokazali swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Uczniowie przedszkola zaprezentowali również swoim babciom i dziadkom umiejętności, które zdobywają na co dzień w przedszkolu. Z dumą odśpiewali Hymn Polski, którym rozpoczynają każdy poniedziałek, oraz ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę, którą śpiewają w każdy piątek.

Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt. Wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, które same wykonały. Prócz tego dzieci powiedziały za co kochają swoją babcię i dziadka:

Za co kocham babcię i dziadka?
„za to, że babcia smaży mi placki”;
„za, to, że dziadek kupuje zabawki”;
„za, to, że nas kochają”;
„za, to, że czytają nam bajki i historie”;
Kto to jest dziadek?
„ to taki starszy pan, który nas kocha”.

Wiele radości przyniósł wspólny czas z babcią i dziadkiem: słuchanie bajek, taniec, czy też wykonanie prac plastycznych różnymi technikami. Po części artystycznej i warsztatach zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników przedszkola. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w galerii – zapraszamy.