Aktualności

Dzień Babci i Dziadka „U Lolka”

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

 

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odrywali i  odgrywają nadal dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i 22 stycznia Święto Dziadka  to również ważna uroczystość w kalendarzu Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka”.

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci  pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wystąpiły przed bliskimi, a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.