DZIEŃ DZIECKA „ANIOŁKÓW” I „PSZCZÓŁEK”

DZIEŃ DZIECKA „ANIOŁKÓW” I „PSZCZÓŁEK”

1 czerwca – Dzień Dziecka w tym roku obchodziliśmy aż dwa dni, ponieważ wymagała tego realizacja przygotowanych atrakcji. Przeżyliśmy ten dzień na wesoło. Panie, przedszkolakom w swoich grupach, umalowały twarze w niezwykłe wzory. Aby same poczuć się jak dzieci, miały piękne zdobienia na twarzy. Barwne motyle, groźni piraci czy maski w stylu Spiderman przyniosły dużo uśmiechu na dziecięce buźki. Nie zabrakło konkursów sportowych w których wszyscy brali udział. Zajęcia odbyły się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, przy ulubionych dziecięcych przebojach. Wszyscy, bez wyjątku spisali się na medal i w nagrodę zasiedli do słodkiego poczęstunku. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały słodki upominek i balonik, który zabrali do domu.

Następną niespodzianką był zorganizowany wyjazd do Sali zabaw „Tropico”, gdzie dzieci radośnie spędziły czas. Dużą atrakcją dla najmłodszych podopiecznych z grupy „Pszczółki”był przejazd autokarem, ponieważ było to ich pierwsze takie doświadczenie. Po przybyciu na miejsce miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała nasze grupy i zapoznała z zasadami jakie panują w sali zabaw.

Dzieci spędziły wesoło dzień integrując się w trakcie wspólnej zabawy.

Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja, która składała się z 45 metrowego toru pontonowego, basenu ze zjeżdżalnią, wejścia „Spidermana” oraz toru przeszkód. Dużym powodzeniem cieszyły się również pozostałe atrakcje tj.: palmowa karuzela, magiczny dywan, przejścia tunelowe, zjeżdżalnia i basen z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, armatek na piłeczki, samochodów i koników. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć i nabrać sił.

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który dojechał na plac przedszkolny koło południa. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i wspomnienia przeżytych uciech towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

Zdjęcia z zabawy w naszej galerii.

Edyta Wielgat, Kamila Dzierżyk