DZIEŃ PAPIESKI

Św. Jan Paweł II bardzo kochał dzieci. Jak chyba żaden z Jego poprzedników na Stolicy Apostolskiej, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie, doceniał znaczenie dzieci i młodzieży w ewangelizacji – a przede wszystkim je kochał – a one kochały Jego, radosne, zawsze bliskie.

W piątek 16 października 2015 r. obchodziliśmy w przedszkolu XV Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje, zdjęcia z albumów, książek i czasopism. Wszyscy tego dnia mieli na sobie jakiś element ubioru w kolorze żółtym lub białym. Niektórzy wyglądali jak prawdziwe słoneczka (:

Uroczystość rozpoczęła się rozmową o Papieżu i drodze, jaką każdy z nas, za przykładem Jana Pawła II, może dojść do świętości. Trzeba przyznać, że starszaki wykazały się dużą wiedzą na temat Ojca Świętego. Kolejnym ważnym punktem dnia był występ starszaków – dzieci zaśpiewały piękną piosenkę „Kochamy Cię, Janie Pawle II”. Następnie dzieci obejrzały wartościowy film animowany pt. „Skarby Jana Pawła II”. Filmowa opowieść w prosty
i zrozumiały sposób przybliżyła „Aniołkom” i „Koniczynkom” postać Patrona naszego przedszkola. Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne upamiętniające Wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Zwieńczeniem całego Dnia Papieskiego nie mogło być nic innego jak KREMÓWKI, które ze smakiem zajadały nie tylko dzieci… .

Dorota Górska