Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – trudno nie zgodzić się z tymi słowami polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej.

25 listopada w Przedszkolu „U Lolka” obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, bez którego niełatwo wyobrazić sobie świat i dzieciństwo. Jest on przecież przyjacielem i powiernikiem smutków i radości niejednego małego człowieka.

Z tej okazji na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodu, poszukiwanie misiowych niespodzianek, czytanie książek o przygodach wybranych niedźwiadków. Ze Stumilowego Lasu przybył do nas niezwykły gość, chyba najbardziej znany na świecie miś- Kubuś Puchatek, z którym każda grupa przedszkolna zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.