Dzień Wiosny

Z okazji Dnia Wiosny mieliśmy okazję, kolejny raz, podziwiać występ grupy „Koniczynki”, przygotowany pod kierunkiem Pani Agaty Papież. Tym razem „starszaki” przygotowały młodszym przedszkolakom muzyczno-teatralną niespodziankę. Było to przedstawienie ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Dzieci, które wzięły udział w inscenizacji, znanego wszystkim utworu, kolejny raz wykazały się swoimi zdolnościami aktorskimi.

Musimy przyznać, że „Koniczynki”, dzięki pomocy rodziców, wykazały się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu strojów charakterystycznych dla danej postaci.

Podziw wśród młodszych kolegów wzbudziła wielka odwaga i pomysłowość w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Inscenizacja wprowadziła wszystkich w świetny nastrój i dobry humor.

Podziękowaniom i gromkim brawom nie było końca.

Okazało się, że to nie była ostatnia niespodzianka. Do przedszkola przybył Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród – Pan Marian Podlecki, który opowiedział dzieciom o życiu i zwyczajach wilków. Słuchając Pana Leśniczego przedszkolaki poznały historię tego pięknego zwierzęcia –  największego drapieżnika naszych lasów.

Niesamowite wrażenie na wszystkich zrobiła zaprezentowana przez Pana Mariana skóra wilka, którą wszyscy bardzo chcieli obejrzeć z bliska. Znalazło się kilu śmiałków, którzy chętnie jej dotknęli.

Dzień Wiosny stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

Zdjęcia z obchodów w galerii

Edyta Wielgat i Kamila Dzierżyk