Dzień Ziemi – w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

„Stwórca chciał aby człowiek obcował z przyrodą jako jej rozumny i szlachetny pan i stróż, a nie jako bezwzględny eksploatator” – Jan Paweł II

Obchody „Dnia Ziemi” w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” to lekcja poszanowania środowiska i promowanie troski o naszą planetę. Dzieci w czasie zajęć w przedszkolu poznały wiele sposobów dbania o środowisko m.in. wyrzucanie odpadów do kosza, segregacja śmieci, recykling i odzyskiwanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, oszczędzanie wody i energii świetlnej, zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i  kwiatów.

Od najmłodszych lat uczymy naszych wychowanków poszanowaniem środowiska i angażujemy się w liczne przedsięwzięcia z tym związane. Wszystkie grupy z naszego Przedszkola: „Aniołki”, „Iskierki” i „Koniczynki” brały udział w akcji „Sprzątanie świata” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, która polegała na uporządkowaniu terenu przedszkola, osiedla, najbliższego otoczenia. Miłym akcentem kończącym sprzątanie okolicy ze śmieci było wspólne ognisko na terenie naszego przedszkola. Dzieci bawiły się na świeżym powietrzu w promieniach wiosennego słońca i posiliły się kiełbaską upieczoną w ogniu.

Wychowankowie naszej placówki wraz z rodzicami uczestniczą w zbiórce elektrośmieci pn. „Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. Do dnia 26 kwietnia 2016 roku zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, są to m.in.: komputery, monitory, klawiatury, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, telefony i inne. Celem tej akcji jest wsparcie mieszkańców Afryki.

22 kwietnia 2016 r. w Światowym Dniu Ziemi zaplanowaliśmy szereg akcji ekologicznych i zarazem atrakcji naszym wychowankom. Tego dnia przedszkolaki oraz nauczyciele ubrali się w kolor zielony. Chętne osoby przyniosły sadzonki i nasiona, które wspólnie posadziliśmy i posialiśmy w „Przedszkolnym ogródku”. Był to wesoły, pełen uśmiechu dzień, przypominający jak ważna jest właściwa działalność człowieka dla dobra naszej Ziemi.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

Edyta Wielgat i Ewa Podgórska