Festyn Rodzinny „Rodzina Razem”

Festyn Rodzinny „Rodzina Razem”

W niedzielę 27 maja 2018 roku, w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny, w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” już po raz trzeci odbył się Festyn Rodzinny „Rodzina Razem”.

Patronat nad festynem objęli: Pasterz Diecezji Ełckiej – bp. Jerzy Mazur, Prezydent Miasta Ełku – Tomasz Andrukiewicz oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki. Zaszczycili nas również swoją obecnością: Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, wiceprezydent Artur Urbański oraz wójt gminy Ełk Tomasz Osewski.

Gospodarz festynu ksiądz Tadeusz Białous, bardzo gorąco i serdecznie przywitał przybyłych gości, a w szczególności wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami. W pięknych słowach Wicekurator Wojciech Cybulski pogratulował tak pięknego festynu oraz katolickiego przedszkola, które tak wszechstronnie rozwija. Kolejno ogłoszono wyniki Festiwalu Piosenki „Ełckie rodziny śpiewają o Ojczyźnie”, a także konkursu plastycznego „Jestem Polką, Jestem Polakiem”. Po uroczystym wręczeniu nagród laureatom obydwu konkursów ruszyły konkursy i zabawy. Wójt Tomasz Osewski zachęcał ks. Tadeusza do uruchomienia katolickiej szkoły podstawowej i żłobka.

Na festynie można było spotkać się z licznymi atrakcjami i zabawami przygotowanymi przez pracowników przedszkola. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje umiejętności na scenie. W programie występów pojawiły się piosenki i wiersze kierowane do kochanych rodziców. Wśród zaproszonych gości niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się kąciki zabaw dla dzieci, pompowane tory przeszkód tzw. „Dmuchańce”, przejażdżka kucykiem, pokazy samochodu policyjnego, wozu strażackiego, karetki pogotowia, motocykli, pojazdu Straży Leśnej oraz stoisko Jednostki Strzeleckiej 1011 z Grajewa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również układy taneczne proponowane przez Studio Old School pani Agnieszki Marcinkiewicz, New Styl Dance Studio Dominika Nowakowska, a także fotobudka fotograficzna „Aga Card”, kącik pana Damiana i jego fantastyczne sztuczki oraz pokaz Judo pani Małgorzaty Skierczyńskiej.

Zwieńczeniem festynu było ogłoszenie wyników konkursu na najsmaczniejsze wiosenne ciasto, którego główną nagrodą był przelot samolotem na Ełkiem.

Festyn zakończył się późnym popołudniem. W rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili wspólny czas. Dopisała nie tylko pogoda, ale i doskonałe nastroje.

Bawiliśmy się świetnie. Jeden z najmłodszych uczestników festynu do rodziców skierował słowa: „To był mój szczęśliwy dzień.”
Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu jeszcze raz dziękujemy. W szczególności pracownikom Katolickiego Przedszkola „ U Lolka” oraz członkom Akcji Katolickiej. Dziękujemy za wsparcie naszym radnym: Nikodememowi Kamicer z Rady Miasta oraz Mariuszowi Laskowskiemu z Rady Powiatu Ełckiego oraz służbom mundurowym.
Kolejny festyn już za rok!

Zobacz galerię zdjęć.

Dorota Supińska
nauczyciel grupy „Pszczółki”