Festyn Rodzinny „Rodzina Razem” w XX rocznicę wizyty Jana Pawła II w Ełku.

Festyn Rodzinny „Rodzina Razem” w XX rocznicę wizyty Jana Pawła II w Ełku.

W niedzielę 26.05.2019r,. po raz czwarty zorganizowaliśmy festyn rodzinny „Rodzina Razem” w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny, w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” w Ełku. Festyn objęty został patronatem prezydenta miasta Ełku – pana Tomasza Andrukiewicza oraz Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Patronat medialny objęło Radio 5. Nieocenioną pomoc nieśli wolontariusze z Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia w Ełku, członkowie grupy streetworkingu oraz harcerze i osoby przynależące do sympatyków parafii św. Jana Pawła II w Ełku. Oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił Pan Marcin Brodowski z zespołu „Technix”.

Festyn rozpoczął się Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Tadeusza Białousa. Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzili się na placu przedszkolnym, gdzie oficjalnie gospodarz bardzo gorąco i serdecznie przywitał przybyłych gości, a w sposób szczególny wszystkich przedszkolaków wraz z ich rodzicami.

Podczas festynu można było spotkać się z licznymi atrakcjami i zabawami przygotowanymi przez pracowników przedszkola. Program festynu był bogaty i interesujący, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. Ciekawe pokazy zapewnili nam: Ratownictwo Medyczne – mogliśmy obejrzeć niezbędny sprzęt do ratowania życia człowieka, a nawet przez chwilę poczuć się jak ratownik; Policja – odwiedziła nas, aby przybliżyć dzieciom ponownie zagadnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa, oraz przybliżenie zawodu, jakim jest zawód policjanta; Straż Pożarna – strażacy zapewnili nam wiele atrakcji, chętne dzieci mogły obejrzeć wnętrze wozu strażackiego, obejrzeć umundurowanie strażaka i dowiedzieć się więcej o pracy strażaka. W programie festynu nie mogło zabraknąć występu dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne w przedszkolu z Panią Dominiką Nowakowską na czele „New Style Dance Studio”. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ iluzjonisty Pana Damiana Karlińskiego, występ artystyczny księdza Grzegorza Kunko, występ wokalny Nadii Waszkiewicz oraz występ Pana Daniela Szejdy z chórem „Pojezierze”.

Pracownicy przedszkola zapewnili możliwość zabawy w licznych kącikach, w których można było sprawdzić siły w proponowanych zadaniach, odkryć własne talenty czy dać się upiększyć. Uczestnicy festynu mogli odwiedzić: „Salon Piękności” – gdzie można było zrobić sobie nową fryzurę, pomalować paznokcie czy buzię. „Kącik wodny” – gdzie czekały na nas zabawy z wodą i puszczanie baniek; „Kącik balonowy” – gdzie zwykły balon mógł stać się najlepszą zabawką każdego dziecka; „Kącik malucha” – gdzie na najmłodszych czekały kolorowanki itp. Do zabawy z językiem angielskim zaprosiła nas Pani Magdalena Kowalko z Early Stage. Z Panią Katarzyną Prostko i jej „Stajnią Wihara”, dzieci miały możliwość przejażdżki kucykiem. Ponadto „w kąciku p. Ewy Janeckiej” – można było z gliny wyczarować cuda. Pani Dominika i Pan Wojciech Nowakowscy – zaoferowali nam wyskokową zabawę na dmuchanych placach zabaw, gdzie czekała też na dzieci wata cukrowa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się też budka fotograficzna „Aga Card”, gdzie można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dzieci mogły uczestniczyć w ciekawych zabawach dotyczących wizyty Papieża Jana Pawła II w Ełku przygotowanych przez Siostry Zakonne, oraz w wielu innych konkursach. Nagrody i upominki do konkursów zostały ufundowane przez Ełckie Centrum Kultury, Restaurację/Pub „Smętek”, Pizzerię ”Savana”, Kino „Planet Cinema”, Cukiernię „Jana”, „Naturoterapia” – Sylwia Górska, Monika Pietruszewska: ”Kosmetycznie Naturalna”, Niepubliczne Katolickie Przedszkole „U Lolka” w Ełku.

Nie możemy zapomnieć o jednym z głównych celów festynu, jakim było uczczenie Dnia Mamy i Taty. Z tej okazji nie mogło zabraknąć występu naszych przedszkolaków. Dzieci pokazały, że pamiętają o swoich rodzicach i że bardzo ich kochają. Zaprezentowały się publicznie śpiewając piosenki, recytując wiersze, a tym samym okazując wielką miłość płynącą z ich serc.

Każdy łasuch również znalazł dla siebie miejsce uczestnicząc w zabawie. W kąciku kulinarnym były serwowane same pyszności przygotowane przez rodziców i bliskich dzieci naszego przedszkola. Dużym powodzeniem cieszyły się przepyszne ciasta, gofry, bigos, fasolka po bretońsku, kiełbaski pieczone na ognisku i grillu.

Zwieńczeniem festynu było ogłoszenie wyników konkursu na „Najsmaczniejsze Ciasto”. Uczestnikom gratulujemy wyśmienitych wypieków i życzymy dalszych sukcesów związanych z cukiernictwem.

Festyn zakończył się późnym popołudniem. Podczas imprezy panowała rodzinna atmosfera. Pogoda była wręcz idealna, oczekiwania jego twórców, dzieci i innych osób uczestniczących w zabawie zostały spełnione.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do mile spędzonego czasu. Był to wyjątkowy dzień, pełen wrażeń, emocji i zabawy, a czas spędzony wspólnie jest najlepszym prezentem jaki możemy sobie nawzajem podarować. Jeszcze raz dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, bez których festyn nie był by tak bogaty, atrakcyjny i interesujący.
Do zobaczenia za rok!

Nauczycielka Katarzyna Brzostek

Zobacz zdjęcia.