„Idźmy naprzód z nadzieją”.

„Idźmy naprzód z nadzieją”.

17 października 2017 roku w naszym przedszkolu „U LOLKA” obchodziliśmy XVII Dzień Papieski.

Przedszkolaki z grupy „Aniołki”, pod czujnym okiem swoich Pań, przygotowały uroczystą akademię, w której przypomniały wszystkim drogę Karola Wojtyły do Świętości.

W inscenizacji ukazały Papieża jako człowieka, który z wiarą, nadzieją i zaufaniem Jezusowi pokonywał kolejne życiowe trudności. Młodzi aktorzy (występujący pierwszy raz) odegrali role min.: rodziców Papieża oraz Karola – piłkarza, księdza czy turysty chodzącego górskimi szlakami. Inscenizację uświetniły pieśni śpiewane przez wszystkich.

Ideą Dni Papieskich jest przypominanie życia i nauczania Świętego Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka, patrona naszego przedszkola poprzez zatrzymanie się przy jakimś zagadnieniu, które było ważne w Jego posłudze.

Program artystyczny był okazją do refleksji nad pontyfikatem Świętego Jana Pawła II, który od początku wlewał w nasze serca nadzieję. Zachęcał do tego, by się nie lękać, bo to Chrystus wie, co jest w człowieku. Tylko On to wie!

Zdjęcia z przedstawienia w naszej galerii.