Jasełka – 2018

Jasełka – 2018

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z przeżywaniem przyjścia na świat Pana Jezusa w Betlejem. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”, które przygotowały piękne jasełka, przypominając w ten sposób
o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to narodziło się Boże Dzieciątko.

„Aniołki” i „Motylki” zaprezentowały swoje zdolności aktorskie we wtorek 18 grudnia 2018 r. W środę 19 grudnia 2018 r. jasełka wystawiły „Słoneczka”. Występ „Iskierek” i „Pszczółek” odbył się 20 grudnia 2018 r.

W specjalnie przygotowanych strojach przedszkolaki przedstawiły sceny z narodzin Jezusa. Dzieci z właściwym sobie wdziękiem wcieliły się w role Maryi i Józefa, zobaczyć można było również gospodynię i gospodarza, którzy nie chcieli przyjąć pod swój dach Świętej Rodziny. Aniołki oznajmiały Dobrą Nowinę, pastuszkowie przybywali, by pokłonić się Dzieciątku, a Trzej Królowie z daleka przynieśli swe dary. Jasełka obejrzeli wszyscy rodzice i bliscy naszych wychowanków oraz zaproszeni goście.

Swoistego uroku występom dzieci dodawała piękna scenografia: drewniana stajenka, żłóbek z siankiem i odpowiednie oświetlenie. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie i piękny śpiew kolęd i pastorałek, dzięki którym można było poczuć świąteczną radość.

Po jasełkach dyrektor przedszkola ks. dr Tadeusz Białous odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Później nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem oraz składanie świątecznych życzeń. Dzieci obdarowały również swoich rodziców kartkami bożonarodzeniowymi. Na zakończenie spotkania wszyscy mogli skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych oraz słodkości przygotowanych przez rodziców naszych wychowanków oraz pracowników przedszkola.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu jasełek i życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Zobacz galerię zdjęć.