Koncert Filharmonii Narodowej – ,,Na Dworze Króla Słońce”

Koncert Filharmonii Narodowej – ,,Na Dworze Króla Słońce”

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu cykl koncertów Filharmonii Narodowej, które z pewnością wzbogacą muzyczne doświadczenia dzieci, wprowadzając je w świat nowych dźwięków, melodii, instrumentów, tańca. Pierwsze spotkanie z muzykami z Filharmonii Narodowej odbyło się dn. 17.09.2019 r. (wtorek). Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl baletowy pt. ,,Na Dworze Króla Słońce”. Występ artystów cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Bohaterem tego muzycznego przedstawienia był król, który ponad wszystko kochał muzykę i to jej poświęcał najwięcej czasu. Mali słuchacze dowiedzieli się również wiele na temat dawnych strojów oraz dworskiej etykiety.

Była to fascynująca oraz pełna emocji i doznań opowieść. Kolejne spotkanie już w październiku!

Zobacz zdjęcia.