Konkurs Plastyczny „Wielkanocne Jajko – twórczość rodzinna”

W dniu 23 marca 2016 roku w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Jajko – twórczość rodzinna”.

Zwyczaj malowania jajek narodził się dawno temu w Persji. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu, symbolizującym rodzące się życie oraz nadzieję. Wśród wielu technik zdobienia jajek najpopularniejszymi są kraszanki, pisanki, oklejanki, nalepianki, drapanki.

Uczestnikami konkursu byli wychowankowie Niepublicznego Żłobka „Puchatek” oraz Katolickiego Przedszkola „U Lolka” wraz z rodzinami.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej; rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dziecięcej w zdobieniu pisanek wielkanocnych; kształtowanie wrażliwości estetycznej; promowanie aktywności twórczej dzieci.

Jury konkursowe w składzie: pani Ewa Podgórska i pani Edyta Wielgat – nauczycielki Przedszkola Katolickiego „U Lolka”, odnotowało 23 zgłoszeń prac konkursowych. Przy ocenie prac komisja kierowała się przede wszystkim interpretacją tematu, pomysłowością, wkładem pracy i estetyką wykonania. Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne, ponieważ wszystkie jajka były piękne, było widać włożone serce w ich wykonanie. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców. Nagrodzono sześć jajek wielkanocnych:

MIEJSCE I – Błażej i Jakub z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”
MIEJSCE II – Konrad z Niepublicznego Żłobka „Puchatek”
MIEJSCE III – Dariusz z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”

Wyróżnienia przyznano:
– Emilii z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”
– Zofii z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”
– Szymonowi i Julii z Katolickiego Przedszkola „U Lolka”

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło tego samego dnia w Przedszkolu. Wszyscy uczestnicy byli obecni, odebrali z uśmiechem na twarzach pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Składamy gratulacje laureatom i wyróżnionym oraz wszystkim biorącym udział w konkursie. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, ponieważ jest to wspaniała okazja do wspólnego działania ze swoją pociechą, spędzenia razem czasu, zacieśniania więzi rodzinnych.

GRATULACJE!!!

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.