Lekcja dobroci Jasia i Małgosi.

Lekcja dobroci Jasia i Małgosi.

19 czerwca 2017 roku dzieci z przedszkola „U LOLKA” w Ełku miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”. Spektakl zaprezentował Teatr Profilaktyczny Magik z Białegostoku. Była to zmieniona wersja dobrze nam znanej, klasycznej baśni „Jaś i Małgosia”.

Podczas oglądania teatrzyku przedszkolaki z grup „Pszczółki”, „Aniołki” i „Iskierki”, uczyli się jak należy postępować wobec innych, zrozumieli, że dobre zachowania przynoszą wdzięczność i odwzajemnioną pomoc.

Tytułowi bohaterowie, w trakcie wędrówki po lesie, prezentowali godne naśladowania wzorce zachowań w różnych sytuacjach. Jasia i Małgosię za prezentowanie właściwych postaw, spotkała nagroda – wdzięczność ze strony innych. Kiedy sami znaleźli się w potrzebie, otrzymali wsparcie ze strony spotkanych wcześniej w lesie postaci. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, pomagając głównym bohaterom wyjść z opresji w różnych sytuacjach.

Dzięki „Lekcji dobroci Jasia i Małgosi” dzieci miały okazję nauczyć się, jak należy postępować wobec innych, nieść pomoc słabszym, być dobrym i odpowiedzialnym.

Zdjęcia z lekcji w naszej galerii.

Kamila Dzierżyk