Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci oraz wspomnienie Św. Jana Pawła II

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wiesława Szymborska

„Wymagajcie od siebie  choćby inni od was nie wymagali” Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. Jest to także ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników książek.

W ramach obchodów tego święta, w dniach 3-4 kwietnia, przedszkolaki z grupy „Pszczółki” i „Aniołki” wybrały się do pobliskiej biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku.  Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.

Na miejscu – Pani Jolanta Sawicka, oprowadziła nas po bibliotece. Następnie zaprosiła na małą pogadankę na temat książki. Przypomniała najmłodszym w jaki sposób należy właściwie obchodzić się z książką i jak ją szanować, by służyła wielu czytelnikom.  Dzieci również wysłuchały bajkę czytaną przez panią Jolantę.

Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania z panią bibliotekarką, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy oraz życzymy sukcesów w pozyskiwaniu nowych czytelników i miłośników książek.

Przypomniałyśmy również naszym małym podopiecznym, że 2 kwietnia to dla nas bardzo ważna data. Właśnie mija 12 lat, gdy zmarł wielki papież, wybitny Polak, Patron naszego Przedszkola – Św. Jan Paweł II. To kolejny niebanalny dzień w naszej pracy, który wniósł tak wiele do rozwoju dzieci. Zapraszamy do oglądania zdjęć n naszej galerii.

Ewa Podgórska
Agnieszka Godlewska