Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ziemi- sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II

Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Z okazji tego ważnego święta dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w ciekawych zajęciach o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne o naszej planecie Ziemi, rozwiązywały quizy przyrodnicze, śpiewały piosenki oraz wykonywały prace plastyczne związane z tematem. Prowadzone działania ukazały najmłodszym różne sposoby ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego oraz zachęcały do troski o Ziemię.

Ponadto w piątek 21 kwietnia najstarsza grupa przedszkolna („Motylki”) wzięła udział w sadzeniu Lasu Pamięci Jana Pawła II. Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa”. Akcja jest wyrazem wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II, który szukał głosu Boga w polskich lasach i podkreślał, że szacunek dla przyrody sprzyja rodzeniu się solidarności między ludźmi. Dzieci z Katolickiego Przedszkola „U Lolka” w Ełku posadziły drzewka wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. Oprócz dzieci
i pracowników Nadleśnictwa Ełk w prace włączyli się także proboszczowie pobliskich parafii – ks. dr Tadeusz Białous (parafia pw. św. Jana Pawła II w Ełku) oraz ks. Marcin Koncewicz (parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku). Zaangażowanie wszystkich uczestników wydarzenia było ogromne. Na koniec akcji na każdego czekało ognisko z kiełbaskami.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Ełk – Lasy Państwowe oraz Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich za zaproszenie oraz owocnie spędzony czas.