Mikołajkowy czas w przedszkolu

Jak co roku dodatkową Mikołajkową atrakcją dla starszych grup, tj.: „Pszczółki”, „Aniołki” i „Iskierki”, był wyjazd do Przystani Świętego Mikołaja – „Gwarek” za Giżyckiem, który odbył się 13 grudnia 2018 r. Czekały tam na dzieci różne atrakcje. Na powitanie przedszkolaki obejrzały Interaktywny Elfi Teatrzyk – prowadzony przez Elfy, którego scenariusz powstawał na bieżąco – na podstawie obserwacji reakcji i zachowań dzieci, które brały aktywnie udział w wydarzeniach na scenie. Następnie wszyscy udali się do „Gwiazdkowego Komina”. Był to ogromny labirynt przez który musi przejść każdy, aby dotrzeć do pokoju smutnego dziecka i dostarczyć mu prezent, aby nikt w święta nie czuł się samotny. Dzieci również pisały list, następnie go stemplowały i wysyłały pocztą do Elfiej Fabryki. Cudowna i pełna wrażeń była chwila w „Komnacie Świętego Mikołaja”. Dużo radości przedszkolakom sprawiło tworzenie ozdób bożonarodzeniowych w „Pracowni Elfów”. Był też czas na pyszny posiłek po którym, dzieci udały się na plac Rudolfa Czerwononosego, aby tam złapać chwilę wytchnienia.

Na zakończenie, każdy przedszkolak otrzymał Certyfikat Elfa – pomocnika Mikołaja. Dzieci wróciły do przedszkola w cudownych humorach, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Zobacz galerię zdjęć.