Na 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża

Na 40 rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża

16 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

Był to dla nas bardzo wyjątkowy dzień z racji tego, iż Święty Jan Paweł II jest patronem naszej placówki.

W tym dniu grupa „Iskierek” pod przewodnictwem p. Doroty Lagiery i p. Joanny Sadurskiej przygotowały piękny apel przypominający życiorys Świętego. Dzieci poprzez recytację oraz pieśni przekazały najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego. Jan Paweł II został ukazany jako człowiek głębokiej wiary i o wielkim sercu, który każdy swój dzień zawierzał Bogu. Podsumowaniem akademii było wspólne odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśni papieża.

Poprzez tego rodzaju akademie chcemy zainteresować najmłodsze pokolenie, tak ważną osobą, jaką był Ojciec Święty.

Zobacz galerię zdjęć.

Oliwia Domańska