Nowy rok przedszkolny w Katolickim Przedszkolu „U Lolka”

Pełną parą ruszyło do działania Przedszkole „U Lolka” w drugim roku swojej działalności. 4 września 2016 r. uroczyście rozpoczęliśmy Rok Przedszkolny 2016/2017. W tym dniu zebraliśmy się w Kościele przy Parafii pw. Św. Jana Pawła II, aby prosić Ojca w niebie o łaski potrzebne do mądrego i dobrego przeżycia roku przedszkolnego, który tak niedawno rozpoczęliśmy. Mszę św. celebrował Dyrektor Przedszkola „U Lolka” – Ks. dr hm. Tadeusz Białous. Uczestnikami Mszy Św. byli wychowankowie wraz z rodzinami, pracownicy przedszkola oraz przyjaciele i osoby wspierające placówkę.

Pierwszy rok pracy placówki był dla nas wyzwaniem, które podjęliśmy w małym gronie pracowników oraz dzieci. Z nowym rokiem przedszkolnym przybyło w nasze progi nowej kadry, a także przedszkolaków. W bieżącym roku przedszkolnym w placówce funkcjonują cztery grupy wiekowe: „Pszczółki”, „Aniołki”, „Iskierki”, „Koniczynki”. Ponadto powstał plac zabaw „Świat Dziecka na Jeziornej” w ramach Inicjatywy Lokalnej Mieszkańców osiedla Jeziorna w Ełku.

W roku przedszkolnym 2016/2017 w przedszkolu będą realizowane programy dodatkowe wspierające edukację najmłodszych:

• Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – Ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny: „Szlachetne zdrowie…” – śladami znanych twórców dla dzieci
  • „Bezpieczne Przedszkole” – Ogólnopolski program edukacyjno-wychowawczy pod honorowym patronem Rzecznika Praw Dziecka
  • „Czytające przedszkole” – program w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”
  • „Przedszkole Przyjazne Rodzinie” – Centrum Wspierania inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom wychowanków będą również realizowane zajęcia dodatkowe, a w tym:

• Zabawy z językiem angielskim
  • Dziecięca Matematyka
  • Zajęcia muzyczno-rytmiczne
  • Zajęcia kulinarne
  • Mała Akademia Plastyki
  • Religia
  • Zajęcia z kucykiem/ Nauka jazdy konnej
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Zajęcia logopedyczne
  • Mała Akademia Tańca
  • Mała Akademia Odkrywców
  • Piłka nożna
  • Eksperymenty
  • Bajkoterapia
  • Terapia pedagogiczna
  • Nie zabraknie również, jak w zeszłym roku spotkań z ciekawymi Gośćmi.

Pełni nadziei i energii będziemy kontynuować działania podjęte w poprzednim roku, ale także podejmiemy się nowych inicjatyw, które wzbogacą naszą placówkę.

mgr Ewa Podgórska
mgr Edyta Wielgat