„O bezpieczeństwo dbamy – rad policjanta uważnie słuchamy” – wizyta policjantów w przedszkolu

„O bezpieczeństwo dbamy – rad policjanta uważnie słuchamy” –  wizyta policjantów w przedszkolu

„Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/Cz. Janczarski/

Dnia 9 października 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów
z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Dzieci już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Zaproszeni policjanci przybliżyli przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwrócili uwagę dzieci na to, jak ważne jest noszenie odblasków i ubrań posiadających elementy odblaskowe. W dalszej części spotkania policjanci, w niezwykle ciekawy sposób, opowiadali najmłodszym o swojej codziennej pracy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażania policyjnego. Każde dziecko mogło obejrzeć z bliska kajdanki, lizaka policyjnego, a także przymierzyć policyjną czapkę. Chętne przedszkolaki zadawały naszym gościom pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

 

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Zobacz galerię zdjęć.