„O polskich bohaterach narodowych z legendą Józefa Piłsudskiego” – żywa lekcja historii

W dniu 8 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się kolejna „żywa lekcja historii’ pt. „O polskich bohaterach narodowych z legendą Józefa Piłsudskiego” w wykonaniu pana Jacentego Ordowskiego.

Pan Jacenty Ordowski przybliżył, z dużą dawką humoru, rozwój wojskowości w Polsce – od rycerza Zawiszy Czarnego, husarię polską, ataku grenadierów Królestwa Polskiego w okresie Powstania Listopadowego i uzbrojenie legionistów Józefa Piłsudskiego. Pomocne w tej prezentacji okazały się nauczycielki grup, które wcielały się we wskazane role, co było wielką uciechą dla wychowanków.

Spotkanie to odbyło się w ramach akcji „Szkoła pamięta”. Lekcję kończył okres walki  o niepodległość, więc nie mogło zabraknąć samego Józefa Piłsudskiego z pałaszem.

Dzieci mogły dotknąć i obejrzeć repliki dawnej broni – wśród nich zbroję, hełm i miecz rycerski, ubiór husarii z charakterystycznymi skrzydłami oraz broń palną, muszkiet i Mauser k98.

Dziękujemy Mistrzowi Jacentemu i jego asystentce. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w naszym przedszkolu.

Ewa Podgórska

Więcej zdjęć na profilu przedszkola na Facebooku.