W oczekiwaniu na 11 listopada….

W oczekiwaniu na 11 listopada….

Kształtowanie u dzieci przynależności do narodu oraz szacunku do ojczyzny, to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwia jego realizację.

Dnia 09 listopada 2017 roku dzieci naszego przedszkola spotkały się z żołnierzami z kadry 4 kampanii czołgów oraz Grupą Zabezpieczenia Medycznego Batalionu Czołgów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Przedszkolaki od wielu dni były bardzo podekscytowane tym spotkaniem. Wojskowi przybyli z pełnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych w trakcie wykonywania zadań. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi jest hełm, maska przeciwgazowa czy kamizelka kuloodporna. Przedszkolaki dowiedziały się jak są podstawowe założenia systemu obrony kraju.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego. Żołnierze przypomnieli nam numery alarmowe oraz sposób udzielania pierwszej pomocy. Każdy przedszkolak mógł podjąć próbę reanimacji na wcześniej przygotowanych fantomach. Dzieci miały możliwość przymierzenia różnych elementów żołnierskiego wyposażenia.

Przedszkolaki dowiedziały się, że wojsko nie tylko broni kraju, ale również pomaga w sytuacjach kryzysowych oraz bierze udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Serdecznie dziękujemy Grupie Zabezpieczenia Medycznego oraz 4 kampanii czołgów Batalionu Czołgów 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej za przeprowadzenie zajęć otwartych z pierwszej pomocy oraz demonstrację sprzętu medycznego, wojskowego oraz pokazanie dzieciom jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

Zdjęcia z obchodów w naszej galerii.

Kamila Dzierżyk